W tym tygodniu Barça, Real Sociedad, Real Madryt i Athletic Bilbao wezmą udział w turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Bez wątpienia Barça podejdzie Superpucharu w dobrym nastroju. Ostatnie mecze mogą napawać optymizmem tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że były rozgrywane na wyjeździe.

Na papierze FC Barcelona i Real Madryt są oczywistym faworytem, jednak czy w rzeczywistości tak się okaże? O tym przekonamy się już w tym tygodniu.

Patrząc na pięć ostatnich meczów najwięcej punktów w ligowych rozgrywkach zdobyła Barça (13 punktów), Atletico (12 punktów), Real (11 punktów). W Barcelonie nadeszły lepsze dni, znacznie poprawiły się morale wewnątrz zespołu.

Zazwyczaj zespół nie zmienia się z dnia, ale Barça w meczach z Bilbao, Huescą i Granadą wyglądała zupełnie inaczej w przeciwieństwie do poprzedniej części sezonu.

Real podchodzi do Superpucharu po słabym spotkaniu w Pampelunie, gdzie stracił dwa punkty, a w 90 minutach oddał tylko jeden strzał.

Athletic nie rozegrał swojego meczu z Atletico ze względu na obfite opady śniegu, a Real Sociedad poniósł porażkę 3:2 z Sevillą.

Real w tym sezonie mierzył się już Barçą na Camp Nou i wygrał 1-3. W obecnym tygodniu obie drużyny mogą spotkać się w finale, a mecz z podopiecznymi Zinedine Zidane’a mógłby odpowiedzieć Koemanowi na kilka ważnych pytań, a głównym z nich to w jakim miejscu obecnie znajduje się tworzony przez niego projekt.

Źródło: Sport/ własne

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.