W obecnym sezonie Frenkie de Jong zaczyna przypominać siebie za czasów swojej gry w Ajaxie.

Mając za sobą Busquetsa, Frenkie czuje się swobodnie w grze ofensywnej. W ostatnim czasie strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Pierwszy sezon nie był łatwy dla młodego Holendra. W obecnej kampanii możemy jednak jasno stwierdzić, że jego transfer w 2019 roku był trafioną inwestycją. Zawodnik zaaklimatyzował się już w Barcelonie, a potwierdza to jego wysoka forma.

De Jong był bliski odejścia do Paris Saint-Germain, jednak w odpowiednim czasie dobrze zareagowała Barcelona. Pep Segura poleciał do Amsterdamu, aby osobiście załatwić wszystkie formalności związane z przekonaniem Ajaksu do sprzedania piłkarza właśnie Barcelonie.

Barça była jednym z trzech klubów, które walczyły o 21- latka. W swojej drużynie chciał go zobaczyć również Pep Guardiola.

„To jest De Jong, którego chcieliśmy”. W ten sposób zdecydowana większość culés głośno wyraża swoje uczucia na temat Holendra . Dwa gole, dwie asysty i znacznie bardziej zdecydowana gra, pełna pewności siebie, aby przełamać linie i pchnąć drużynę do przodu.

Źródło: Mundo Deportivo

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.