Athletic Bilbao w drugim meczu półfinałowym pokonał dzisiejszego wieczoru Real Madryt 1-2. Dwie bramki dla zespołu z Kraju Basków strzelił Raul Garcia.

Już po pierwszej połowie Athletic schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Real stracił dwie bramki po fatalnych błędach i dzisiejszego wieczoru tych błędów nie można było zrzucić na warunki murawy.

Honorową bramkę dla Królewskich zdobył w 73′ minucie Karim Benzema.

Wielu kibiców miało ‘smaczek’ na El Clasico, jednak pozostaje obejść się nam wszystkim smakiem.

Finałowe spotkanie: FC Barcelona – Athletic Bilbao, zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę 17 stycznia o godzinie 21:00.

Real Madryt – Athletic Club 1:2 (0:2)
0:1 Raúl García 18′ (asysta: Dani García)
0:2 Raúl García 38′ (rzut karny)
1:2 Benzema 75′

Real Madryt: Courtois; Lucas, Varane (46′ Nacho), Ramos, Mendy; Modrić (68′ Valverde), Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema (88′ Mariano), Hazard (67′ Vinícius).

Athletic Bilbao: Simón; Capa (68′ Lekue), Nuñez, Iñigo, Balenziaga (79′ Morcillo); De Marcos, Vencedor (68′ Vesga), Dani García, Muniain (71′ Berenguer); Williams, Raúl García (79′ Villalibre).