Athletic Bilbao został zwycięzclą tegorocznego Superpucharu Hiszpanii. Podopieczni Marcelino pokonali 2-3 FC Barcelonę. Bramkę na wagę tytułu strzelił w dogrywce Iñaki Williams.

Po pierwszej połowie nasza gra pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Większość czasu spędzliśmy na swojej połowie, traciliśmy piłkę wręcz w banalny sposób, a Atheltic tworzył znacznie więcej sytuacji bramkowych. Dopiero w czterdziestej minucie doszło do przełamania i Antoine Griezmann umieścił futbolówkę w siatce po dosyć sporym zamieszaniu w polu karnym, lecz chwilę wcześniej świetnym podaniem na lewą stronę popisał się Leo Messi. Piłkarze Barcelony nie mogli nacieszyć się bramką jednak zbyt długo, bo zaledwie minutę później zawodnicy Bilbao odpowiedzieli szybką akcją ofensywną, którą zakończył bramką Oscar De Marcos.

Na drugą połowę Athletic wyszło bez zmian w wyjściowym składzie, natomiast w zespole Katalończyków doszło do jednej zmiany. Mianowicie Oscar Mingueza zastąpił Sergino Desta. Początek był dosyć spokojny, oba zespoły wymieniały podania, jednak po niecałych piętnastu minutach drugiej połowy mogliśmy przegrywać dwa do jednego. Piłkarze Bilbao wrzucili piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a następnie z główki uderzył Raul Garcia. Ostatecznie uznany został spalony, tym samym wynik bez zmian. Kolejne dwadzieścia minut to były w większości ataki ze strony Athletic. Barcelona swoją grą uśpiła jednak rywali, po chwili przyspieczyli i to się jak najbardziej opłaciło, ponieważ akcję strzałem zakończył Antoine Griezmann i już drugi raz wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu. W osiemdziesiątej pierwszej i osiemdziesiątej trzeciej minucie trener Marcelino Garcia dokonał czterech zmian. Chwilę później roszad dokonał również Ronald Koeman, który wprowadził Miralem Pjanica za Pedriego oraz Martina Braithwaitea za Dembele. Wydawałoby się, że już nic nas nie zaskoczy i zmiany są tylko po to, by dotrwać do końca tego spotkania. Nic bardziej mylnego, gdyż w dziewięćdziesiątej minucie Asier Villalibre wpakował piłkę do siatki po wrzutce z rzutu wolnego. Wynikiem dwa do dwóch skończyliśmy grę w regulaminowym czasie gry, czas na dogrywkę.

Dogrywkę otworzył Inaki Williams, który po bardzo dobrym uderzeniu sprzed pola karnego również wpisał się na listę strzelców. Po tej bramce Barcelona przegrywała już dwa do trzech. Pięć minut po bramce rywali Ronald Koeman zdecydował się wpuścić na boisko, wyczekiwanego przez większość, Riqui Puiga, który zastąpił Sergio Busquetsa. Dogrywka była dość monotonna, Katalończycy starali się strzelić bramkę lecz cały czas było to niemożliwe. Natomiast rywale wyprowadzali co jakiś czas całkiem groźne kontry. Griezmann zmarnował świetną sytuację, a także okazję na hat tricka. W drugiej połowie dogrywki doszło do dość agresywnej gry, piłkarze Athletic dosyć często prowokowali rywali. W sto dwudziestej minucie Leo Messi otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie piłkarza Bilbao, po tym jak wszedł on mu w drogę.

Podsumowując, przgrywamy finał Superpucharu Hiszpanii po słabej grze. Messi mało widoczny na boisku, jednym z najlepszych piłkarzy po naszej stronie był Araujo, a Griezmann zmarnował szansę na remis w dogrywce. Niestety tracimy tym samym szansę na pierwsze trofeum w tym sezonie.