Rok temu Barça zaczęła szukać nowej „9”. 19 stycznia po kontuzji w Superpucharze Hiszpanii, Luis Suárez przeszedł operację kolana przez, którą był nieobecny kilka miesięcy.

Barça zaczęła się rozglądać za nowym snajperem, a pierwszym zawodnikiem łączonym z przenosinami na Camp Nou, był Lautaro Martínez (23 lata), którego umowa z Interem jest ważna do 2023 roku. Wysokie wymagania Interu Mediolan uniemożliwiły jego sprowadzenie, a jego nazwisko było przechowywane w folderze sekretariatu technicznego. Argentyńczyk będzie jedną z opcji dla nowego prezydenta.

„Gra tak, jakby rynek nie istniał i robi to tak skoncentrowany, jak to tylko możliwe”, zauważa Alessandro Montano, dziennikarz Calciomercato i Radia Punto Nuovo.

„Jego gra jest pozytywna, ale nie tak dobra jak w zeszłym roku. W meczu z Juventusem nie miał dwóch czy trzech bardzo wyraźnych szans, ale gra z dużą determinacją i myślę, że Conte (trener) to zauważa – dodaje. Nowe kierownictwo sportowe, które pojawi się z nowym prezydentem 7 marca, będzie musiało przestudiować pracę Ramóna Planesa i podjąć decyzję czy warto jest pozyskać tego napastnika.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.