Joan Laporta, były prezydent FC Barcelony i kandydat na prezydenta w wyborach w 2021 roku udzielił szerszej wypowiedzi przed mikrofonami Catalunya Radio.

”Mówiłem to już wielokrotnie, wybory muszą odbyć się jak najszybciej. Klub nie może dłużej funkcjonować bez prezydenta. Jakakolwiek decyzja musi być odpowiednio podejmowana przez zarząd. Przestrzegam Komisję Zarządzającą przed podejmowaniem decyzji. O tym zadecyduje Zarząd, kandydaci nie mają uprawnień.”

Eric García? ”Z obecnych wiadomości wynika, że w klubowej kasie nie ma na to pieniędzy i musimy wstrzymać się do końca sezonu, aż dołączy do nas za darmo.”

PSG kusi Messiego ”Odwlekanie daty wyborów przeszkadza nam w zatrzymaniu Messiego. Inne kluby znają sytuację. Przed propozycją nowej umowy musi zostać przeprowadzony audyt. Ta sytuacja w ogóle nie przynosi korzyści, ponieważ, nalegam, Barça tego potrzebuje wyborów i prezydenta.”

Dobra droga ”Jestem pewien, że Barça ma dobrą drużynę i małe zmiany mogą pomóc drużynie.”

Guardiola? ”Nic mu nie powiedziałem. Wie, że uważam go za najlepszego trenera na świecie. Pogratulowałem mu, kiedy ponownie wrócił do pracy i przejął Manchester City.”

Faworyt? ”Musisz być ciągle czujny. Każdy z nas jest kandydatem, któy walczy o poparcie. Muszę ciężej pracować, aby wyjaśnić nasz program i przekonać członków.”

Nostalgia? Nie przeszkadza mi to. To wspomnienie czegoś miłego, co się wydarzyło. Jestem dumny.”

Obecna sytuacja przypomina 2003 rok ”Wielkości są większe, ale koncepcyjnie są takie same. Teraz mamy na rynku możliwości, których wcześniej nie mieliśmy.”

Interesy polityczne ”Za każdym razem udowadniam, że jestem niezależny od ugrupowań politycznych i gospodarczych i zawsze tak było. Gdybym był tak bardzo zależny od grup politycznych, zmiana daty głosowania nie nastąpiłaby.”

Koeman? ”Zasługuje na szacunek, ponieważ ma obowiązujący kontrakt i był wielkim piłkarzem klubu To, co się stanie, zostanie naznaczone wynikami i grą. Myślę, że Koeman jest w trakcie dostosowywania systemu Cruyffa, wnoszenia i wnoszenia swojej filozofii

Zespół? ”Gra musi wyglądać lepiej i piłkarze są pierwszymi osobami, którzy zdają sobie z tego sprawę. Myślimy o wszystkich rozgrywkach.”

Powrót ”Otaczają mnie dobrzy ludzie, którzy rozumieją krok, jaki podjąłem, zbliżając się do powrotu.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.