Czwartkowe spotkanie z UE Cornella w Pucharze Króla będzie okazją do gry dla piłkarzy drugoplanowych.

Koeman da odpocząć większości piłkarzy, a swoją okazję będą mieć ci, którzy w obecnym sezonie nie przekonali trenera na to, aby to właśnie oni grali od pierwszych minut. W meczu z Cornella Samuel Umtiti będzie dowodził linią obrony.

Francuz będzie chciał pokazać się z dobrej strony trenerowi, który odstawił go na boczny tor po powrocie po kontuzji.Umtiti ponad dwa sezony stracił na ciągle problemy zdrowotne, zawodnik wrócił w ostatnim czasie do zdrowia, ale większość czasu spędza na ławce rezerwowych.

Koeman wystawi do gry m.in Juniora Fripo i Matheusa Fernandesa. Obaj piłkarze mają opuścić klub, a dobry występ może pozwolić Barcelonie w negocjacjach z zainteresowanymi klubami.

Swoje szansę na pewno otrzymają również piłkarze wychowani w La Masii. W szczególności Riqui Puig, ale również Konrad de la Fuente czy Oscar Mingueza. Każdy z tych piłkarzy chciałby udowodnić, że zasługuje nie tylko na miejsce w pierwszym zespole, ale i większą liczbę minut na murawie.

Barça musi jednak podejść do meczu bardzo poważnie mimo wielu zmian w składzie nie może pozwolić sobie na kompromitację.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.