Barça (futsal) dzięki zwycięstwu i kwalifikuje się do Pucharu Hiszpanii. W ostatnim meczu pierwszej Blaugrana pokonała Riberę Navarrę 4-2.

Mecz został rozstrzygnięty dopiero w drugiej połowie, ponieważ jego początkowa faza nie była dobra dla Katalończyków. Piłkarze Barcelony weszli na dzisiejsze spotkanie ze specjalną koszulką wspierającą kontuzjowanego kapitana, który oglądał dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun Palau Blaugrana.

Ribera Navarra zdobyła bramkę w swoim pierwszym ataku (0: 1 w 14 sekundzie), Barça musiała szybko naładować baterie, aby walczyć o pozytywny wynik. Ximbinha w 6 minucie uderzył w słupek, a niedługo później udało się wyrównać Joselito.

Drużyna Navarrese słała ciągle ataki na bramkę bramkarza Barçy Feixasa, który wykonał kilka dobrych interwencji, ale w 9. minucie zdołał strzelić bramkę na 1-2. Dwie minuty później Dyego wyrównał i gra się uspokoiła do końca pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się z dużą intensywnością i szansami dla obu drużyn, jednak Barça była tą drużyną, która zdobyła większą przewagę, a Dyego strzelił w niedługim czasie po jej rozpoczęciu bramkę na 3: 2. Sześć minut później akcja Coelho sprawiła, że ​​Ribera Navarra na własną rękę dobiła się bramką na 4-2.