Dzisiaj o 13:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem szkoleniowca Barcy Ronalda Koemana przed spotkaniem z Cornellą w Pucharze Króla. Poniżej wypowiedzi naszego trenera.

“Jeśli zapyta mnie ktoś czy jestem zainteresowany Neymarem lub Mbappe odpowiem tak. Nie wiem co dokładnie może przynieść przyszłość, ale na pewno mogę powiedzieć, że chcę mieć najlepszą możliwą drużynę.” – powiedział Koeman, który tym samym chciał odpowiedzieć na słowa Leonardo, które nie spodobały się holenderskiemu szkoleniowcowi.

“Gra na boisku rywala nie jest dla mnie przeszkodą, martwi mnie bardziej fakt, że mają sztuczna nawierzchnię. Gra na sztucznym boisku nie jest dla mnie prawdziwą grą w piłkę. My nie jesteśmy przyzwyczajeni do gry na takiej nawierzchni.”

“Musimy dobrze się przygotować i podejść do tego spotkania z odpowiednim nastawieniem. Kilku zawodników z rezerw będzie bardziej przyzwyczajonych do gry w takich warunkach, jakie jutro nas czekają.”

„Leo bardzo ciężko trenował. Wszystko jest w porządku” – stwierdził Koeman.

“Wszyscy byli smutni z powodu wyniku finału, ale musimy iść dalej. Jesteśmy na dobrej drodze do poprawy sytuacji. Gra … w obronie musimy się poprawić. Leo jest bardzo zaangażowany.”

Francisco Trincao był krytykowany przez niektórych po jego transferze z Bragi i kwocie, która się z tym transferem wiązała, a więc ponad 30 mln euro. Trener tłumaczy:

„Przyjechał aż z Bragi, jest młody” – stwierdził.

„Wejście do klubu takiego jak Barcelona to ogromny krok. Nie każdy jest w stanie od razu się zaadaptować”.

“Pracuje bardzo dobrze, walczy o minuty. Nie gra dużo, jest dużo konkurencji. Bardzo na niego liczymy, jeśli chodzi o przyszłość tego klubu.”

Niektórzy w Barcelonie, w tym Koeman, naciskają na przybycie Erica Garcii w styczniu, pomimo tragicznej sytuacji finansowej klubu. Trener zdaje sobie jednak sprawę z tych okoliczności.

„Zawsze mówiłem, że to nie ja muszę [rozważać] ekonomiczne decyzje dotyczące transferu” – wyjaśnił Koeman.

„Jeśli klub uważa, że ​​nie jest to możliwe, to nie jest to możliwe i idziemy dalej z tym, co mamy”.

Kto odejdzie w styczniu? Trener wskazuje na Fernandesa

„W zasadzie nie ma obecnie dla niego szans na minuty” – powiedział Koeman.

“To zawodnik, któremu nie daliśmy wiele minut, jest to młody gracz.”

Źródło: Sport.es/Marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *