FC Barcelona w czwartkowy wieczór w ramach 1/16 finału Pucharu Króla zmierzy się na wyjeździe z UE Cornellà… zespołem, który wyrzucił z rozgrywek Atletico Madryt.

Co powinniśmy wiedzieć o naszym najbliższym rywalu? Zacznijmy od podstawowych informacji:

Dokładna nazwa klubu to Unión Esportiva Cornellà, S. A. D. to hiszpańska drużyna piłkarska z siedzibą w Cornellà de Llobregat, w autonomicznej wspólnocie Katalonii. Klub został założony w 1951 roku i obecnie gra w Segunda División B – Grupa 3, stadion klubu nosi nazwę Nou Camp Municipal, a jego pojemność to 1500 miejsc.

Klub Unión Deportiva Cornellà powstał 29 kwietnia 1951 r. dzięki połączeniu Club Atlético Padró i Academia Junyent. Od momentu powstania klub brał udział w zawodach regionalnych i Tercera División aż do sezonu 2013/2014, kiedy to osiągnął historyczny awans do Segunda División B.

UE Cornellà to klub bliżej znany zawodnikom rezerw, którzy grają w tej samej lidze. Barca B w tabeli zajmuje jednak drugą pozycję, a Cornellà plasuje się na ósmej pozycji.

Warto tutaj wspomnieć o tym, że FC Barcelona B pokonała w tym sezonie czwartkowego rywala pierwszej drużyny 0-1, 20 grudnia minionego roku w ligowych rozgrywkach. Zwycięską bramkę dla FC Barcelony zdobył wówczas Alex Collado.

Na konferencji prasowej przed tym spotkaniem Ronald Koeman zaznaczał, że jedynym czynnikiem na który może narzekać jego zespół jest fakt, że piłkarze nie są przyzwyczajeni do gry na sztucznej nawierzchni, a właśnie z taką będą mieli styczność w czwartkowym pojedynku.

W starciu na Nou Camp Municipal Koeman skompletuje wyjściową jedenastkę z piłkarzy drugoplanowych, jednak najważniejsze będzie to, aby zrobić krok do przodu bez jakiejkolwiek kompromitacji!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *