Rivaldo, legenda FC Barcelony uważa, że PSG byłoby idealnym miejscem dla Leo Messiego na ostatnie lata kariery. Brazylijczyk przyznał również, że nie wyobraża sobie, aby Pep Guardiola sprawdził się w roli selekcjonera reprezentacji Brazylii.

„PSG byłoby dobrym rozwiązaniem, idealnym miejscem docelowym dla Messiego. Po pierwsze dlatego, że jest to bardzo dobrze zorganizowany klub. Miały okazję wspólnej gry z Neymarem w lidze francuskiej, w której Messi z pewnością zabłysnąłby bez problemów. Liga ma trochę niższy poziom niż LaLiga czy Premier, więc można było nim fizycznie zarządzać, a następnie stawić czoła zobowiązaniom Ligi Mistrzów w bardzo dobrej formie.”

„Wiele czytałem o sytuacji z czerwoną kartką, że jeśli jest zmęczony i sfrustrowany sytuacją w klubie, sobą samym… ale nie widzę tego w ten sposób. Wszyscy mamy zły dzień i czasami tracimy nerwy. Messi nie jest kosmitą, ma uczucia i to normalne, że coś takiego mu się przydarzyło. Nie przywiązywałbym do tego większej wagi. To są rzeczy, które czasami zdarzają się.”

„Nie wyobrażam sobie Guardioli trenującego Brazylię”

Teraz, gdy Guardiola skończył 50 lat, Rivaldo chciał pogratulować trenerowi Manchesteru City rocznicy i, nawiasem mówiąc, wspomniał o plotkach, że w przeszłości kataloński trener był kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Brazylii

„Nie wyobrażam sobie tego. Pep jest jednym z najlepszych trenerów na świecie i w historii, ale w Brazylii zawsze lepiej sprawdzali się ojczyści trenerzy, którzy znają specyfikę kraju i tutejszej piłki nożnej. Brazylia wygrała pięć mistrzostw świata i zawsze miała trenerów z Brazylii. Wydaje mi się, że to idealna formuła, dzięki której rozegrałem również dwa finały Pucharu Świata – zakończył.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *