Wybory na prezydenta FC Barcelony odbędą się 7 marca zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Data wyborów dzisiejszego dnia ponownie została przedyskutowana przez trzech oficjalnych kandydatów, którzy zdobyli wystarczającą ilość podpisów (2257 przystąpień), Joan Laporta, Víctor Font i Toni Freixa, na spotkaniu roboczym, które odbyło się dziś o godzinie 17:15 w biurze klubu z Carlesem Tusquetsem, przewodniczącym Komisji Zarządzającej.

Zgodnie ze statutem FC Barcelona, tymczasowy prezydent może reprezentować klub maksymalnie przez trzy miesiące. Termin ten upływa w przyszły czwartek, (28 lutego) i nie wiadomo, jaki argument prawny zostanie przedstawiony w celu przedłużenia tego okresu.

Początkowo wybory miały się odbyć 24 stycznia, ale zostały przełożone w poprzedni piątek po spotkaniu przedstawicieli PROCICAT-u i klubu, biorąc pod uwagę wzrost zakażeń COVID-19. Ze względu na obowiązujące ograniczenia w przemieszczaniu się między gminami, zdecydowano się odroczyć wybory, aby nie zaszkodzić większości członków Barçy.

Wtedy było również wiadomo, że najbardziej prawdopodobną datą głosowania będzie 7 marca. Spotkanie dzisiejszego popołudnia zostało zwołane wczoraj przez Carlesa Tusquetsa po tym, jak rząd Generalitat de Catalunya zatwierdził dekret z mocą ustawy, który zatwierdza głosowanie korespondencyjne (i głosowanie elektroniczne w niektórych przypadkach).

Holenderski trener był obecny przez około pół godziny spotkania, aby dowiedzieć się czy jest możliwy transfer Erica Garcíi, obrońcy Manchesteru City. W ubiegły piątek kandydaci odrzucili możliwość transferu Erica Garcíi za pięć milionów euro, ponieważ 1 lipca jest wolnym i może przyjechać zupełnie za darmo, a obecna sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *