Ronald Koeman opublikował dziś listę powołanych zawodnikiem na mecz z Cornellà. Holenderski trener nie chce niespodzianek na tym etapie rozgrywek Copa del Rey i ustawi jedenastkę z większością graczy pierwszego zespołu.

Prawdopodobna jedenastka:

Trener podjął decyzję o tym, że Jordi Alba i Frenkie de Jong nie pojawią się w kadrze i odpoczną. Po zawieszeniu odpocznie również Messi. Reszta będzie dostępna do dyspozycji trenera. Spekuluje się, że tacy zawodnicy jak Pedri, Busquets i Dembélé mogą rozpocząć mecz na ławce.

Przy tych wszystkich warunkach jedenastka Koemana może wyglądać następująco. W bramce pojawi się Net. Jeśli chodzi o obronę to pojawia się kilka wariantów, jednym z nich jest ustawienie Minguezy po prawej stronie, Araujo w środku i Juniora po lewej. Ostatnie miejsce jest kwestionowane przez Umtiti i Lengleta.

W pomocy Koeman ma kilka opcji. Pjanić niemal na pewno skupi się na defensywie, zaś bardziej wysuniętym piłkarzem w środku pola będzie Riqui Puig lub Ilaix Moriba. Młody zawodnik może dziś zadebiutować w pierwszym zespole. Jedną z opcji jest również Matheus, który w obecnym sezonie zagrał tylko raz.

Na więcej minut będą mogli dziś liczyć Trincao i Braithwaite, a wspomóc w ataku ma ich Antoine Griezmann. Innymi opcjami ze skontruowaneim ataku byliby zawodnicy z akademii Álex Collado i Konrad de la Fuente, sztab nie chce ryzykować z Dembélé na sztucznej murawie, aby nie narazić go na kontuzję.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *