Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku spowodowały, że Barcelona wyprzedziła w orbicie zainteresowań turystów wiele miast z całego świata. Turystyka gwałtownie wzrosła co przełożyło się na duży wzrost gospodarzy. Miasto do momentu wybuchu pandemii koronawirusa tętniło życiem dniem i nocą, obecnie piękne barcelońskie uliczki świecą pustkami.

W 2020 r., według, niektórych statystyk, Barcelonę odwiedziło mniej niż 2 miliony podróżnych, z czego ponad połowa tych ludzi pojawiła się tutaj w styczniu i lutym, zanim kraje zaczęły wprowadzać ograniczenia. W ten sposób Barcelona, ​​która jeszcze rok temu była punktem odniesienia dla turystyki na poziomie międzynarodowym, doświadczyła swego rodzaju upadku w tym sektorze.

Podane dane znajdują odzwierciedlenie na ulicach miasta z zamkniętymi lokalami, wzrostem bezrobocia i spadkiem zysków.

To, co kiedyś było utrapieniem dla mieszkańców, motorem gentryfikacji, w obecnym momencie obróciło się o 360 stopni.

Wobec braku zagranicznych turystów Barcelona jest zadowolona z niewielu Hiszpanów, którzy chcą lub mogą ją odwiedzić. W listopadzie zeszłego roku hiszpańscy turyści, w sumie 35 000 odwiedzających, stanowili 68 procent wszystkich wizyt. Najwięcej odwiedzających było narodowości francuskiej, kolejnymi turystami byli: włosi i brytyjczycy.

Źródło: Barcelona secreta

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.