Od początku swojego pobytu w FC Barcelonie Ronald Koeman szuka optymalnego ustawienia wykorzystującego zawodników jakimi dysponuje. Zapominając o pozycji bramkarza, piłkarze wszystkich pozycji lubią kolejno Holendra zawodzić. Wydaje się jednak, że po ostatnich spotkaniach były trener reprezentacji Holandii może być spokojny o przynajmniej jedną formację.

Koeman na pewno może spać spokojnie myśląc o Ter Stegenie, ale im dalej w las, tym mniej kolorowo.

W obronie bryluje ostatnio Araujo… i to by było na tyle. Reszta obrońców przeplata dobre zagrania z wachlarzem kiksów.

W ataku pod nieobecność Fatiego mamy Messiego, który mimo, że jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji to i tak jest najjaśniejszą postacią naszej ofensywy. Drugi w hierarchii Dembele potrafi zagrać świetnie lub zagrać jak ostatnio…Griezmann dużo się stara, ostatnio coś tam strzela, ale czy tego się spodziewaliśmy płacąc horrendalną kwotę Atletico?

Według SPORTU złoty środek Koeman znalazł w pomocy. Emeryt, wschodząca gwiazda i teoretycznie junior ostatnimi czasy wyglądają na prawdę przyzwoicie. Nie mówię, że jest to pomóc na miarę czasów Xaviego, ale widać solidny progres w stosunku do początku sezonu. De Jong jest wszędzie, Pedri mimo młodego wieku potrafi czarować, a Busquets jak to Busquets- bez fajerwerków, ale co ma czyścić to czyści.

Mam wielką nadzieję, że inne formacje pójdą w ślad pomocy i wspólnie zaczną prezentować ład oraz będą wywiązywać się ze swoich obowiązków.

By Rosiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *