Joan Laporta na dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie swojego biura zaznaczył, że wybory prezydenckie w obecnym roku będą kluczowe w historii biorąc pod uwagę sytuację klubu. Kandydat ostrzegał również Carlesa Tusquetsa przed podejmowaniem decyzji.

„To najważniejsze wybory w historii klubu, dlatego muszą być jak najbardziej przejrzyste. Wybory muszą odbyć się w najlepszy możliwy sposób dlatego będziemy czekać na wszelkie informacje z nimi związane. Zachęcamy wszystkich członków do głosowania 7 marca, jeśli to możliwe, osobiście. Wiemy, że można było to zrobić już 24 stycznia, ale teraz będzie to możliwe 7 marca.”- powiedział Laporta podczas spotkania z mediami zorganizowanego w siedzibie kandydatury Estimem do Barça.

„Barça nie jest szanowana. Pomiędzy sternikiem a tymi, którzy podejmują decyzje. Przechodziliśmy przez ten proces zbyt długo. Świat wie, że Barça potrzebuje prezesa i rady dyrektorów, aby podejmować pilne decyzje. To, że nie szukano natychmiastowych rozwiązań, sprawia, że ​​myślę, że Barça nie jest szanowana. Oczekiwaliśmy ochrony od tymczasowego prezesa.”

„My, jako kandydaci, nie możemy przypisać żadnej władzy obecnemu prezesowi. Jeśli zawodnik chce przyjechać do Barcelony, musi to udowodnić. Jeśli chodzi o całą operację transferową, która miałaby zostać wykonana za darmo, to trudno mi zrozumieć powody, dla których musiałbym oddać pieniądze naszemu konkurentowi (Manchesterowi City). Bez względu na czas i tak będziemy zmuszeni zapłacić im te pieniądze jeśli transfer zostałby dokonany teraz. Tymczasowy prezes nie może podejmować takich decyzji”.

“W obecnej chwili nie można negocjować też wynagrodzenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną w jakiej znajduje się klub. Należy poczekać, aż zostanie wybrany prezydent – podkreślał były prezes w latach 2003-2010.

Źródło: AS

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *