Po ciężkim spotkaniu na Campo de Futbol de Vallecas z występującą na co dzień w Segunda Division drużyną Rayo Vallecano Barcelonie udaje się zwyciężyć 1:2 i awansować do ćwierćfinału Pucharu Króla.

Mecz nie należał do najłatwiejszych, ponieważ Barcelonie w kluczowych sytuacjach po raz kolejny już w tym sezonie brakowało skuteczności i trochę szczęścia. Najpierw po lekko przypadkowym kopnięciu w poprzeczkę trafił Frenkie de Jong, natomiast później po niewykorzystanej sytuacji sam na sam Trincao, doskonałą okazję na zdobycie gola po dobitce zmarnował Riqui Puig, trafiając w słupek.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Barcy, ponieważ z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Leo Messi. Z upływem minut tempo spotkania opadało i do inicjatywy przeszli gospodarze, co zakończyło się bramką zdobytą w 63. minucie przez Frana Garcię. Odnotować przy tym należy, że gol został zdobyty po dośrodkowaniu, przy którym wcześniej w dziecinny sposób ograny został Clement Lenglet.

Na szczęście gol zdobyty przez Rayo podziałał na Barcę jak zimny prysznic i „Duma Katalonii” szybko zabrała się do odrabiania strat. Najpierw po świetnym podaniu prostopadłym od Frenkiego de Jonga na świetnej pozycji znalazł się Antoine Griezmann, który wyłożył piłkę „na pustaka” do Leo Messiego i w 69. minucie meczu było już 1:1. Barcelona na tym nie poprzestała i wynik spotkania w 80. minucie ustalił, po świetnym podaniu Alby, Frenkie de Jong.

Sama gra była chwiejna, Blaugrana miała lepsze i gorsze momenty, jednakże najważniejszy jest wynik i awans do ćwierćfinału Pucharu Króla bez konieczności rozgrywania kolejnej dogrywki. Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się 29 stycznia (piątek). Jak na razie awansem mogą pochwalić się takie drużyny jak Levante, Villareal, Real Betis, Sevilla oraz Barcelona.