FC Barcelona pokonała w dzisiejszym meczu w rozgrywkach Pucharu Króla (ćwierćfinał) Granadę 3-5. Ten mecz dostarczył nam wiele emocji, byliśmy zarówno pod wozem jak i na wozie, ale najważniejsze jest to, że Barcelona grała do samego końca i potrafiła wygrać to spotkanie.

Barcelona rozpoczęła spotkanie z dużym animuszem. Przez pierwsze 20 min. drużyna Ronalda Koemana nie opuszczała połowy przeciwnika, co przełożyło się na dobre sytuacje Araujo i Trincao, jednakże po ich strzałach dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Granady.

Z czasem Barcelona jednak zwalniała, a Granada próbowała zagrozić Blaugranie z kontrataków. W 33 minucie po błędzie Umtitiego po dobrym podaniu w pole karne do siatki trafił Kennedy, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo szybko od ‘dzwona’. Roberto Soldado już dwie minuty po wznowieniu gry podwyższył wynik na 0-2. Barcelona próbowała atakować do samego końca, bardzo dobrze dysponowany Escandell zaczarował bramkę swojego zespołu co chwilę pokazując niesamowite interwencje.

Barcelonie udało się jednak ostatecznie wrócić do ‘życia’ i po bramkach Griezmanna (88′ min) i Jordiego Alby (90+2′ min) doszło do dogrywki.

W 100′ minucie Barca poszła za ciosem i udało jej się w końcu wyjść na prowadzenie po bramce strzelonej przez Antoine Griezmanna. Blaugrana mogła cieszyć się prowadzeniem tylko trzy minuty, ponieważ po przewinieniu Desta gospodarze otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Fede Vico.

Ostatnie dwa ciosy Katalończycy zadali w 108 minucie (bramka, Frenkiego de Jonga) i 113′ minucie, kiedy fenomenalne podanie Girezmanna znakomitym strzałem zakończył Jordi Alba.

Granada: Aaron, Víctor Díaz, German, Domingos Duarte, Neva, Eteki, Montoro, Soro, Kenedy, Puertas, Soldado.

Rezerwowi: Rui Silva, Foulquier, Nehuen, Suárez, Machis, Vico, Vallejo, Molina, Pepe.

FC Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Araujo, Umtiti, Jordi Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Trincão, Messi, Griezmann.

Rezerwowi: Neto, Arnau Tenas, Dest, Pjanić, Braithwaite, Dembélé, Riqui Puig, Lenglet, Mingueza.