Riqui Puig stara się odmienić swoją sytuację w zespole. 21- latek, który kilka miesięcy temu został otwarcie skrytykowany przez trenera nawet przez moment nie myślał o odejściu z klubu, a na tym aby poprawić swoją sytuację w zespole.

W obecnym sezonie tak prezentują się jego liczby: 29 ‘(Real Sociedad) i 23’ (Athletic) w Superpucharze; 46 ‘(Cornellà), 68’ (Rayo) i 44 ‘(Granada) w Pucharze Króla; 3 ‘(Elche) i 0’ (Athletic) w lidze.

Częstsze występy pojawiły się po spotkaniu z Realem Sociedad, a Puig zaskoczył mocno trenera przed serią rzutów karnych, kiedy to Koeman zapytał:

„Kto strzela ostatni i pieczętuje zwycięstwo?” – zapytał Koeman

„Ja” – odpowiedział ku zdziwieniu trenera Puig.

Znalezione obrazy dla zapytania: reaction koeman puig penalty

21-letni zawodnik, publicznie krytykowany przez swojego trenera i mający problemy z dopasowaniem w szatni, przyjął moment maksymalnego nacisku. I nie tylko udało mu się odwrócić swoją sytuację z zachowaniem spokoju co przełożyło się również na lesze relacje z zespołem.

Pierwsze ‘większe’ minuty Puig otrzymał 13 stycznia. Od tego czasu jego sytuacja uległa znaczącej zmianie. Koeman nadal może go ostro oceniać (przeciwko Cornellà wszedł do jedenastki i został zmieniony po przerwie), jednak trener daje mu też minuty w ekstremalnych sytuacjach. Kiedy potrzebuje powiewu świeżości.

W lidze przeciwko Elche strzelił bramkę na 0-2, mimo że grał tylko trzy minuty. Była to jego pierwsza bramka strzelona głową od czasu gry w zespole młodzieżowym Cadete A.

Jak sam mówi: ”To było surrealistyczne. Ostatni gol z głowy padł w kadecie A. To był bardzo trudny rok. Nie jestem przyzwyczajony do tak małej gry, grałem z Barça B. Jestem bardzo silny i chcę pomóc wszystkim moim kolegom z drużyny.”