Ronald Koeman wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z Realem Betis, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Poniżej kilka najciekawszych wypowiedzi szkoleniowca Blaugrany.


“To ciężki moment, ponieważ mamy za sobą wiele spotkań, cztery z nich z dogrywką, wiele na wyjeździe, do tego podróże, późne powroty…”

“Drużyna ma się dobrze i jest gotowa na trudne spotkania, jak to jutrzejsze, ale nadal nie zdecydowałem kto jutro zagra”.

“To nie ja jestem odpowiedzialny za rehabilitację Ansu, jednak musimy go szanować. Ansu powinien spokojnie przygotowywać się do powrotu na boisko”.

“Trener nie powinien mówić, że dany mecz jest ważniejszy od innego. Następne spotkanie jest zawsze najważniejsze. Musisz być maksymalnie skoncentrowany na każdym kolejnym spotkaniu. Wiemy, że w półfinale Pucharu Króla czeka na nas ciężki przeciwnik”.

“Stwierdzenia Pique o sędziach to jego zdanie, to jego odpowiedzialność, że tak to odbiera. Nie było mnie tu wcześniej, nie mogę o tym mówić. Mogę jednak zabrać głos w sprawie rzeczy, które wydarzyły się odkąd pojawiłem się w Barcelonie i to prawda, że nie mieliśmy szczęścia do sędziów”.

“Messi jest jedyną osobą, która może decydować o jego przyszłości. Oczywiście, że chciałbym żeby z nami został jeszcze na wiele lat. Daje nam bardzo dużo. Emanuje energią, którą wspiera drużynę”.

“Nie mogę zaprzeczyć, że po ostatnim spotkaniu byłem szczęśliwy i dumny z postawy zespołu. Pokazali jakość, jednak trzeba pamiętać że piłka nożna jest specyficzna. Dzisiaj świeci słońce, a jutro może padać. Musisz być gotowy na wszystko i robić swoje, mecz po meczu”.

“Pamiętam telefon, który wykonałem do Griezmanna, kiedy podpisałem kontrakt z Barcą. Powiedziałem mu, że ma moje zaufanie i że powinien czuć się ważną częścią zespołu. To prawda, że z początku nie był tak efektywny jak obecnie, ale nigdy w niego nie wątpiłem”.

“Griezmann to zawodnik, który jest bardzo samokrytyczny i dużo pracuje, nie możesz prosić o więcej od piłkarza, który jest tak oddany drużynie”.

“Kontuzja Roberto to cios dla wszystkich, zaczynając od niego. Ostatnio zapytałem go w przerwie czy da radę i odpowiedział, że może grać dalej, a po ośmiu minutach doznał kontuzji. Musimy dodać mu otuchy i czekać na jego powrót. Nie będzie gotowy na pierwszy mecz z PSG”.

“Lenglet jest dla nas ważny. W drużynie jest rywalizacja, ponieważ Umtiti wyglądał ostatnio dobrze po kontuzji. To nie tak, że jeden jest lepszy od drugiego, czasami po prostu ktoś wykonuje swoją pracę dobrze i wtedy ten drugi musi czekać na swoje szanse”.

“Dembele poprawił się fizycznie i nie mam wątpliwości co do jego jakości. Nie wiem, jaki był wcześniej. Jest świetny, potrafi dryblować, oferuje drużynie głębię… Uwielbiam go i widzę, że teraz jest bardzo zadowolony, co jest dobre dla nas wszystkich”.

“Araujo czuje się tak samo jak inni piłkarze, którzy grali serie meczów z rzędu. Jeśli byłoby ryzyko co do jego zdrowia, damy mu odpocząć, ale finalna decyzja należy do mnie”.

Barcelona zagra z Realem Betis już jutro (niedziela) o godzinie 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.