FC Barcelona w pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla musiała uznać wyższość Sevilli, która pokonała Katalończyków na własnym obiekcie 2:0 po bramkach: Kounde i Rakiticia.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie z obu stron, ale pierwszą znakomitą sytuację stworzyła sobie FC Barcelona. W 12 minucie doskonałym podaniem obsłużył Messiego Griezmann, jednak Argentyńczykowi nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy.

W 25 minucie stoper Sevilli, Kounde poradził sobie z Busquetsem, a następnie w dziecinnie łatwy sposób ograł Umtitiego i trafił do siatki dając swojej drużynie prowadzenie.

W 46′ minucie Ter Stegen uratował Barcelonę przed utratą kolejnej bramki, kiedy w dogodnej sytuacji znalazł się Escudero.

W drugiej połowie Barcelona starała się zaskoczyć swojego rywala, jednak niewiele z tego wynikało. Sevilla starała się wykorzystać szybkość swoich napastników i szukać miejsca w pobliżu Umtitiego.

Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w obronie nie dając Barcelonie możliwości na oddanie groźnego strzału. W 85′ minucie bramkę na 2-0 strzelił Ivan Rakitić, który wykorzystał fatalne ustawienie i poślizgnięcie się Umtitiego. Francuz rozegrał kolejne słabe spotkanie.

Sevilla: Bono; Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Escudero (min. 69, Rekik); Fernando, Jordán (min. 80, Gudelj), Rakitic; Suso (min. 82, Ó. Torres), Papu Gómez (min. 69, Munir), En-Nesyri (min. 69, Luuk de Jong).

Barcelona: Ter Stegen; Firpo, Mingueza, Umtiti (min. 90, Trincão), Alba; De Jong, Busquets, Pedri (min. 85, Riqui Puig); Messi, Griezmann, Dembélé.