Barça zakwalifikowała się do półfinału Copa del Rey po dość zaciętym pojedynku. Zespół w pewnym momencie tracił już 20 punktów do Unicaja (9-29), ale ostatecznie potrafił odmienić losy tego spotkania wygrywając ostatecznie (103-93).

Siła psychiczna nie opuściła FC Barcelony do ostatnich minut meczu, a już dziś koszykarze o finał w tych rozgrywkach powalczą z Baskonią.

Początek meczu Barçy był prawdziwym koszmarem. Barca weszła w mecz zupełnie zagubiona, Unicaja wykorzystywała najmniejszy błąd, w obronie Blaugrany panował prawdziwy chaos.

Początkowe minuty meczu nie napawały optymizmem, wyniki: 7-26 czy 9-29 wydawały się być nieosiągalne, jednak zespół walczył i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15-29.

W drugiej kwarcie gra zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej.

Saras szukał rozwiązań przed przerwą. Oriola zredukował stratę do 24-34, a druga kwarta zakończyła się zwycięstwem 24-15.

Mimo znacznej poprawy to rywale ciągle prowadzili w stosunku 39-44. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 21-21.

Widząc, że to ich ostatnia szansa, Barça wyszła wściekła w obronie na całym boisku i ostatecznie zdołała zmienić dynamikę gry.

Z biegiem czasu spotkania Unicaja zdecydowanie słabła co udało się wykorzystać Katalończykom. Spotkanie po czterech kwartach zakończyło się remisem 88-88, a mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce (15-5), a ostateczny wynik to 103-93.