FC Barcelona w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrała na Camp Nou z PSG 1:4.

Spotkanie dość dobrze rozpoczęło się dla FC Barcelony, ponieważ to Blaugrana objęła prowadzenie w 27′ minucie, kiedy rzut karny po faulu na Frenkie de Jongu wykorzystał Leo Messi.

W pierwszej połowie podopieczni Ronalda Koemana prezentowali się znacznie lepiej od swojego rywala, jednak w 32′ minucie do remisu doprowadził Mbappe.

Duga połowa była zdecydowanie słabsza w wykonaniu Katalończyków. Brakowało po prostu wszystkiego…

W 65′ minucie po bramce Mbappe PSG wyszło na prowadzenie, a już pięć minut później na tablicy widniał wynik 1:3 po bramce Keana. W 85′ minucie hat-tricka skompletował Mbappe.

Ronald Koeman w ostatnich 30′ minutach zdecydował się na zmiany, jednak nie przyniosły one oczekiwanego wskrzeszenia zespołu.

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Messi, Griezmann, Dembélé.

Rezerwowi:: Neto, Iñaki Peña, Pjanić, Braithwaite, Riqui Puig, Trincão, Matheus, Umtiti, Junior, Mingueza.

Skład PSG: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Verratti, Paredes, Gueye, Kean, Icardi, Mbappe.

Rezerwowi:: Rico, Letellier, Kehrer, Rafinha, Danilo, Sarabia, Herrera, Diallo, Draxler, Bakker, Michut.