Barcelona remisuje na Camp Nou z Cadiz 1:1 po golach Leo Messiego (32′) oraz Alexa (89′). Słabe spotkanie Barcy oddala ją od walki o tytuł mistrzowski.

W pierwszej części spotkania gra była dosyć monotonna. Polegała głównie na wymianie podań przed polem karnym przeciwnika i poszukiwaniu przestrzeni do prostopadłego podania czy też oddania strzału na bramkę przeciwnika. Właśnie w ten sposób próbował zaskoczyć Ledesmę Leo Messi, jednak golkiper Cadizu popisał się świetną interwencją. Kilka minut później lekkie zamieszanie w “szesnastce” rywala wykorzystał Pedri, który został sfaulowany, a rzut karny na gola zamienił Leo Messi. Zaraz po zdobytej bramce groźną akcję wyprowadzili goście, ale uderzenie zawodnika Cadizu nie znalazło drogi do bramki. Drużyna Ronalda Koemana zeszła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Mimo niekorzystnego wyniku drużyna Cadiz nie zmieniła podejścia do spotkania i dalej broniła się całym zespołem w obrębie swojego pola karnego. Barcelona stworzyła kilka sytuacji, po których strzał oddał Leo Messi, kilkukrotnie próbował również Dembele, jednakże nie przełożyło się to na poprawę dorobku strzeleckiego. W 64 minucie zmieniony został Griezmann i Busquets, a na boisku pojawili się Braithwaite oraz Pjanic, jednakże te rotacje nie wpłynęły znacząco na grę drużyny. Później za Pedriego na boisko wszedł Trincao, Desta zastąpił Mingueza, a Ousmane’a Dembele zmienił Riqui Puig. Gra Barcelony jednak była mało efektywna, drużyna Ronalda Koemana nie była w stanie stworzyć sobie wielu sytuacji bramkowych, co niestety zemsciło się w końcówce spotkania. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Clement Lenglet, który w prostej sytuacji sfaulował zawodnika Cadizu, a następnie Alex zamienił rzut karny na gola. Przeciętny mecz w wykonaniu Blaugrany zakończył się wynikiem 1:1 i osłabia pozycję Barcelony w walce o puchar La Liga.

Następne spotkanie Barcelona rozegra już w najbliższą środę, gdzie na Camp Nou podejmie drużynę Elche w ramach rozgrywek La Liga.