Były obrońca FC Barcelony Jeremy Mathieu wystąpił w obronie swojego rodaka Clémenta Lengleta. Francuz, obecnie emerytowany piłkarz, podsumował swój pobyt na Camp Nou w rozmowie z RAC1 i porównał sytuację Lengleta z tą, której doświadczył kilka lat temu.

Mathieu przyznał, że „Miałem bardzo zły okres w jednym sezonie w Barcelonie. Miałem wrażenie, że porażka w Turynie to moja wina, ale nie wiem. Jestem silny w swojej głowie. Nie rozmyślałem jednak długo poszedłem naprzód cieszyć się sportem ”.

Wyjaśnił również, że „W Sportingu przyszli ze mną porozmawiać, kiedy coś się wydarzyło, ale w Barcelonie tak to nie wyglądało. Potrzebowałem trochę uczucia. Na przykład w meczu z Malagą, kiedy popełniłem poważny błąd, nikt nie odezwał się do mnie następnego dnia, ani słowa. I Luis Enrique również, nie rozmawiałem z nim przez cały rok ”.

Były zawodnik zdradził więcej szczegółów z szatni: „Czułem się sam w szatni, nikt cię nie wspierał, nie tak powinno to wyglądać. Wszyscy wieszają teraz psy na Lenglecie, teraz wiem, kim on jest. To część futbolu. Musi starać się dokonać w sobie zmian, a wszystko się ułoży ”.

Mathieu uważa, że ​​jego rodak Antoine Griezmann popełnił błąd, podpisując kontrakt z Barceloną. Jak powiedział: “nie jest na poziomie Atlético. Osobiście uważam, że źle postąpił podpis kując kontrakt z Barceloną. W Atletico był bardzo ważnym elementem i nie jest tak ważny jak w Barcelonie.”

Mathieu odniósł się również do sytuacji Samuela Umtitiego: „. Jest mistrzem świata, był piłkarzem o dużych umiejętnościach i musi wrócić do swojego poziomu, musi pracować ciężej i dobrze trenować, żeby jego głowa też była na stu procentach gotowa.”

Mathieu rozumie, że „zmiana pokoleniowa jest trudna. Barça od dawna szuka środkowego obrońcy, który pomógłby Piqué, ale widząc, co się stało w zeszłym roku, nie” wiem, czy coś może się szybko zmienić. Problem w tym, że gracze tacy jak Busquets i Piqué dali klubowi bardzo dużo i trudno jest tych zawodników zmienić. Trudno jest podejmować takie decyzje. Zobaczmy, co robi nowy prezes. ” O Araújo powiedział, że „jest młody i silny”.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.