Ronald Koeman nie ma zamiaru odpuszczać rozgrywek La Liga mimo ostatniej wpadki. Holender wie, że sytuacja jest bardzo skomplikowana, ale nie rzuca ręcznika. Trener Barçy przyznaje, że jego drużyna ma poważne problemy w obronie, błędy kosztujące punkty, ale odmawia wskazania winowajcy. Poniżej zapis dzisiejszej konferencji prasowej.

Błędy w obronie

„Czasami zależą one od koncentracji. Jeśli nie zamykasz meczu wcześniej to pojawia się trudności. Są rzeczy do poprawy. Rozmawiamy o tym, a zespół jest wystarczająco dobry, aby mieć dobre wyniki. Nadal żyjemy. Musimy być bardziej skoncentrowani ”

Brak lidera w drużynie?

„Myślę, że mamy liderów. Od tyłu są to Piqué, Sergi Roberto, Albą, Busquetsem z Leo na czele… jest wystarczająco dużo osobowości. Muszą być liderami, ponieważ są dobrymi ludźmi o dużej osobowości. To ważne pokazać młodym, dokąd zmierzamy ”

Nie zamykanie spotkań

“Być może ma to wpływ przekonanie, że na tablicy wyników mamy tylko jedną przewagę bramkową, a zespół czuję strach przed utratą bramki. Muszę przyznać, że mieliśmy dużo pecha. To też nie jest sprawiedliwe. Zawsze jest chwila kiedy wydaje się, że nasi przeciwnicy bardzo mało nas atakują, a ostatecznie remisujemy.”

Nadmierna ochrona zespołu

„Moim zadaniem jest wyjaśnienie graczom, gdzie popełniliśmy błędy. Nie lubię krytykować zespołu w prasie, wewnątrz tak. Na zewnątrz musisz chronić graczy, mieć dobrą komunikację. Wewnątrz możesz wyraźnie mówić”

Nastrój trenera

„Dzisiaj mam się dobrze. Fatalny dzień miałem po meczu, ponieważ czuję się odpowiedzialny i myślę o tym, jak możemy się poprawić. To wpływa na mnie, ale nie zamierzam opuszczać rąk. Mówię drużynie, że możemy wiele osiągnąć. Wiele zależy od najbliższych spotkań. Jeśli jest nadzieja, trzeba iść na wszystko”

Griezmann i Dembélé

“Musisz ocenić możliwości, jakie mieli. Antoine był bardzo skuteczny w zeszłym miesiącu. Ousmane miał trzy lub cztery szanse, pudłował. Brakuje nam skuteczności.”

Lenglet

„Oczywiście zawodnik musi być przekonany i musi wykazać się zaufaniem do siebie. Zależy to również od stanu fizycznego i psychicznego każdego zawodnika. Nie tylko chodzi tutaj tylko o Lengleta.”

“Rozmawiałem z nim dziś rano. Jest poważny, bardzo dobry zawodowcem, który traktuje to ostatnie wydarzenia osobiście. To gra, w której potrafi lepiej i prawdą jest, że zawinił w momencie starty bramki. Przy 2: 0 rzut karny w ostatniej minucie nie jest decydujący. Nie może też zakładać, że cały problem jest jego. Musi poprawiać sytuację, jak każdy gracz ”

Mbappé i Haaland

“To nie czas na rozmowę o innych graczach. Gramy w ważne mecze. Takie sprawy będą należeć do przyszłego prezydenta. Musimy skupić się na pozostałych meczach, skupić się na tym, co ważne.”

Freixa mówi o inwestorze do podpisania

„Nie wiem, czy to prawda, bo dopóki nie porozmawiam z nowym prezydentem, nie mogę nic powiedzieć. Nie wiem. Musimy poczekać, aż będzie wiadomo, kto jest nowym prezydentem. Prezydent ukrztaktuje przyszłość trenera, drużyny … widzę możliwości, które są. Czekam na dzień wyborów”

[marca]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.