FC Barcelona pokonała dzisiejszego wieczoru na Camp Nou w zaległym spotkaniu 1. kolejki La Liga zespół Elche CF 3:0. Bramki dla Katalończyków zdobywali: Leo Messi (48, 69 min) i Jordi Alba (73 min).

Oba zespoły w pierwszej połowie stworzyły sobie po jednej znakomitej okazji. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Trincao, który po minięciu dwóch obrońców i zejściu do środka oddał z bliskiej odległości strzał na bramkę gości, jednak ostatecznie znalazła się ona w rękach Badii.

W drugiej połowie podopieczni Ronalda Koemana potrafili zrobić to co nie udało im się w niedzielnym spotkaniu z Cadizem – ”zamknąć mecz”.

Leo Messi wykorzystał w 49′ minucie podanie Martina Braithwaite’a i dość szybko po wznowieniu gry dał Blaugranie prowadzenie.

W 49′ minucie Leo Messi wykorzystał podanie Frenkiego de Jonga, który szarżował przez pół boiska z piłką przy nodze i wycofał w polu karnym piłkę do Argentyńczyka, który zabawił się jeszcze z obrońcami Elche i dopełnił formalności pakując piłkę do siatki.

Wynik spotkania ‘zabił’ Jordi Alba, który po zgraniu piłki głową Braithwaite’a na wślizgu podwyższył wynik spotkania.

FC Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Piqué, Umtiti, Alba; Pedri, Pjanić, De Jong; Trincão, Messi, Braithwaite.

Rezerwowi: Neto, Iñaki Peña, Dest, Griezmann, Sergio, Dembélé, Lenglet, Riqui Puig, Junior, Konrad, Matheus.

Elche CF: Badia, Barragán, Verdú, Josema, Mojica, Cifuentes, Mfulu, Guti, Rigoni, Pere Milla, Lucas Boyé.