Ronald Koeman pojawił się dzisiejszego dnia na konferencji prasowej gdzie odniósł się do bieżących spraw związanych z zespołem jak i głośnej afery z zatrzymaniem Bartomeu i przeszukiwaniem biur na Camp Nou. Trener wierzy w swój zespół i możliwość odwrócenia losów dwumeczu z Sevillą.

Jaki plan wprowadzisz w życie?

”Po wcześniejszym zwycięstwie jesteśmy pewni wygranej, ale zdajemy sobie sprawę, że wcześniej ponieśli porażkę 2:0. Nie ma rzeczy niemożliwych.”

”Są rzeczy, które ciężko wyjaśnić. Byłem zaskoczony, ponieważ na wczorajszym indywidualnym treningu nie odczuwał szczególnych dolegliwości. Powinien być obecny w kadrze meczowej.”

Co pomyślałeś wczoraj, kiedy dowiedziałeś się o aresztowaniu Bartomeu?

”Dla wizerunku klubu to nie jest dobre. Musisz czekać na to, co może się wydarzyć i co się wydarzy. Nie było go tutaj i nie mógł tego skomentować. Musimy skoncentrować się na naszej pracy. Nie możemy nic zrobić z innymi rzeczami. Co gorsza, wizerunek klubu cierpi.”

Rewanż

”Wynik 2-0 to kiepski wynik kiedy podchodzisz do rewanżu. Mamy możliwości. Pokazaliśmy, że zespół jest głodny, że skupił się na robieniu dobrych rzeczy. Potrzebujemy większej skuteczności, niż ostatnio. W trzech meczach, które rozegraliśmy z Sevillą, stworzyliśmy więcej okazji niż rywal. Jeśli to się powtórzy jutro, musimy być skuteczni. Niezbędne będzie również czyste konto.”

Czy Xavi jest dla ciebie zagrożeniem?

”Nie martwię się, ponieważ mam kontrakt i kiedy poznamy nowego prezydenta porozmawiam z nim o jego proponowanej drodze, a nastąpi to już w przyszłym tygodniu.”

Patrząc na to, co wydarzyło się w klubie, czy masz wrażenie, że jesteś w najlepszym miejscu, ale w najgorszym momencie?

”Wszystkie kluby przeżywają trudne chwile. To prawda, że ​​w tym sezonie wiele się wydarzyło. Personel działa dobrze. Cieszymy się i walczymy o zwycięstwo i to jest najważniejsze. Liczy się tworzenie silnej grupy. Jeszcze rok, pięć lat lub dwa miesiące, zrobię wszystko dla Barçy.”

”Wiedziałem, że przybycie do Barcelony jako trener w świecie COVID jest już skomplikowane, a dodatkowo wiele spraw się pojawiło z czasem. Jako trener zawsze masz problemy, ale masz też chwile, z których możesz być dumny. To jest nasz świat. Jeśli tego bym nie chciał to udałbym się imprezować lub wyjechałbym na wakacje, a ja chcę tu być. Zadaniem nowego prezydenta jest wskazywanie drogi swoim ludziom i nic więcej. I to już w następnym tygodniu.”,

W Sánchez Pizjuán grałeś trójką w obronie. Zastanawiasz się nad powtórzeniem z 3-5-2, czy będzie to inny mecz?

”Najważniejszą rzeczą w systemie jest nastawienie zespołu. Najważniejsze, że zespół pracuje. Jeśli będziemy kontynuować naszą pracę to mamy możliwości.”

Czy jest ci przykro ze względu na Bartomeu?

W momencie pojawienia się informacji byłem bardzo zły z powodu Bartomeu. Dobrze go znam podobnie jak Oscara Grau. Przeżyłem z nimi ważne, dobre chwile. Bartomeu zawsze był dla mnie wyjątkową osobą. ”

Czy jutrzejszy mecz może oznaczać koniec sezonu?

”Oczywiście ważne jest, abyśmy mogli wrócić do walki to triumf w tych rozgrywkach. Nasze morale znacznie by się poprawiły. Możemy to zrobić, ale musimy to udowodnić.”

[AS]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.