Fira de BCN, Cornellà, Palau d’Esports de Tarragona i Palau de Fires de Girona będą punktami, w których zostaną dokonane szczepienia.

Camp Nou i La Farga de L’Hospitalet są rezerwowane na wypadek, gdyby ilość dostępnych szczepionek wymagała ich użycia. Jako plan, a pierwsi, którzy otrzymają AstraZeneca w tę środę, mają od 60 do 65 lat.

Generalitat uzgodnił z różnymi gminami punkty, w których należy rozpocząć masową kampanię szczepień, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Miejsca te obejmują Fira de Barcelona, ​​Cornellà, Palau d’Esports de Tarragona i Palau de Fires de Girona na liście znazło się również centrum obywatelskie Torre Julià de les Fonts w Terrassa (Vallès Occidental), Palau Firal w Manresa (Bages) i El Sucre w Vic (Osona). Jeśli pozwali na to liczba szczepień, Generalitat zarezerwował również Camp Nou i La Farga de L’Hospitalet.

Strategia masowych szczepień w Katalonii zostanie oficjalnie zaprezentowana we wtorek po południu przez pełniącego obowiązki wiceprzewodniczącego Generalitat Pere Aragonès i „radnego” ds. Zdrowia Alba Vergés, po zatwierdzeniu szczepienia populacji. Do 65 lat z brytyjskim lekiem AstraZeneca.

Salut zamierza rozpocząć szczepienie ogólnej populacji między 60 a 65 rokiem życia preparatem AstraZeneca w środę, chociaż Vergés donosi, że otrzymali tylko 16 000 z 60 000 dawek szczepionki zaplanowanych na ten tydzień.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.