Nadchodzi kwiecień, noce są coraz krótsze, a plany coraz bardziej zróżnicowane. Pomimo pandemii Barcelona oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu . Deszcz, śnieg lub słońce, mimo tego na Ciebie zawsze będzie czekał jakiś plan zagospodarowania sobie czasu.

Poniżej prezentujemy Wam plan tego co czeka na nas w kwietniu w mieście Barcelona ⤵️

Klasyczne wystawy są coraz mniej urzekające. Dlatego proponujemy wystawę sztuki cyfrowej 360º w Barcelonie, która zaprasza do zanurzenia się w świat austriackiego geniusza Gustava Klimta. Będziesz mógł/ mogła cieszyć się pokojem z wciągającymi projekcjami o powierzchni ponad 1000 m2 ekranu na czterech ścianach i podłodze.
📅 Od piątku 16 kwietnia
Miłośnicy modernizmu mają swój rajski ogród w okolicy Sant Pau . W 1997 roku, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest największym modernistycznym kompleksem na świecie – zajmuje około 9 bloków. Dzieło ma liczne mozaiki, witraże i rzeźby z katalońskiego modernizmu, a także otwartą przestrzeń z ogrodami.
📅 Od wtorku do piątku od 10:00 do 14:30 (ostatnie wejście 30 minut wcześniej) oraz w soboty, niedzieli i święta od 10:00 do 17:00 (ostatnie wejście 30 minut wcześniej).
Jeśli chcesz uciec ze szponów metropolii, oderwać się od rutyny lub po prostu zwiedzić inne tereny, przedstawiamy ci 10 wycieczek w mniej niż dwie godziny od Barcelony. Ze względu na dobre widoki polecamy miasteczko Tavertet, które oferuje niesamowitą scenerię. Podobnie jak klasztor La Moreneta, jest wyrzeźbiony u podnóża góry. W Rupit i Pruït znajdziesz wiszący most w praktycznie średniowiecznym mieście. W planach są nie tylko miłośnicy zawrotów głowy, ale także miłośnicy architektury i sztuki. Colonia Güell lub Peratallada to wysoce zalecane opcje.
Spacer po Parku Güell to prawdziwa konieczność, jeśli jesteś w Barcelonie. Nie przegap okazji, aby zbliżyć się do sztuki i natury bez opuszczania miasta. Poznasz ciekawostki i zmienisz swoje spojrzenie na sztukę modernistyczną . Podobnie jak dom inspirowany historią Hänsel i Gretel, te ergonomiczne ławki, które wydają się zaczerpnięte z XXII wieku.
📅 Od 9:30 do 19:30.
Kolejnym ważnym wydarzeniem są obchody w Sant Jordi i Targów Książek. Po dwukrotnym odwołaniu w zeszłym roku z powodu pojawienia się COVID-19, tym razem nie zostaną one zablokowane, jednak pojawia się obostrzenia. Rada Miejska Barcelony dąży do zmniejszenia liczby przystanków i oddzielenia ich, aby uniknąć tłumów. Stoiska będą rozlokowane w charyzmatycznych miejscach miasta, zachowując istotę festiwalu. Na zakończenie dnia Candlelight proponuje show z narracją o legendzie Sant Jordi w towarzystwie profesjonalnych muzyków.
📅 Od piątku 23 kwietnia

Z jakich atrakcji możesz skorzystać w kwietniu?

Bosc de les Fades

Jeden z najbardziej oryginalnych barów w Barcelonie i prawdopodobnie na świecie. Udekorowane jak magiczny las, zamieszkane jest przez wróżki i magiczne istoty 👻

Indywidualne lub tandemowe skoki na bungee

Plan odpowiedni tylko dla odważnych. Fani mocnych emocji będą mogli wskoczyć w pustkę z dźwigu znajdującego się na wysokości 70 metrów. Skok może być wykonywany pojedynczo lub w parach, od góry do dołu lub od dołu do góry – nazywany skokiem wstecznym.

📅 W każdą sobotę miesiąca (3, 10, 17 i 24 kwietnia)

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *