Kiedy w sezonie 2019/20 Philippe Coutinho dobił nas w końcówce spotkania ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów każdy z nas chciał jego powrotu.

Po tym jak Bayern odniósł triumf w Lidze Mistrzów Ronald Koeman zadzwonił do Brazylijczyka, aby poinformować go o tym, że chce mieć go w swoim zespole.

Piłkarz wrócił do Barcelony, jednak jego powrót zupełnie nie wyglądał tak jakby każdy z nas chciał, aby to wyglądało.

W rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/21 Coutinho rozegrał 12 spotkań w których strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Coutinho rozegrał również dwa mecze w Lidze Mistrzów, strzelił jedną bramkę.

Kontuzja kolana jakiej nabawił się Coutinho 30 grudnia 2020 roku okazała się na tyle poważna, że lekarze byli zmuszeni trzykrotnie chirurgicznie interweniować. Dzisiejszego dnia dnia hiszpańskie media poinformowały, że piłkarza czeka kolejna przerwa która wyniesie 6/7 tygodni.

Brazylijski lekarz, który dokonał trzeciego zabiegu poinformował, że pomocnik nie pojawi się w tym sezonie już na murawie również wyklucza się jego udział w Copa America.

Uraz Coutinho i mimo wszystko nie przekonująca grę przyćmiła znakomita dyspozycja Pedriego, który w tym czasie stał się jednym z filarów pierwszego zespołu.

Dziennik marca informuje, że Barcelona może zaoszczędzić ponad 20 mln euro. Jedynym warunkiem jest to, że Coutinho nie rozegrał 100 męczy w barwach katalońskiego klubu.

Obecnie Philippe ma ich na swoim koncie 90.

Od czasu kontuzji Brazylijczyk opuścił już ponad 30 spotkań.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *