Emmanuel Petit nie wspomina dobrze swojego czasu w FC Barcelonie.

Petit pojawił się w Barcelonie w 2000 roku, kiedy opuścił Arsenal Londyn.

20 lat od chwili odejścia z klubu francuz postanowił opowiedzi c o czasie jaki spędził w Barcelonie.

Emmanuel Petit wraz z Overmans przybył do Barcelony w odpowiedzi na odejście Figo do Realu Madryt. Obaj zostali sprowadzeni z Arsenalu, gdzie piłkarzami pierwszego planu:

„Przyjechałem do Barcelony w dziwnym pod względem dynamiki momencie. Było wiele walk między graczami i nie czułem się dobrze, nie doceniałem czasu, jaki tam spędziłem ”

W sezonie 2000-2001 Petit rozegrał 38 meczów w koszulce Barçy. Pomimo tego, co mogą odzwierciedlać te liczby, Petit nie pasował do schematu Lorenza Ferrera:

„Jeśli dobrze pamiętam, większość tych meczów grałem jako trzeci obrońca. Ale to nie było tylko to, co działo się na boisku, było wiele problemów poza sporte . W szatni między graczami doszło do walk, które bardzo utrudniły całą sytuację ”.

Z powodu problemów z szatnią Barcelony, Petit zażądał odejścia. “Czułem, że tracę swoją pasję do piłki nożnej i po prostu chciałem odejść. To był pierwszy raz, kiedy byłem w klubie i nie chciałem wypełniać kontraktu. Podpisałem czteroletni kontrakt, ale po sześciu miesiącach poszedłem do prezesa klubu i zapytałem go o możliwość odejścia. Poprosiłem o wystawienie mnie na listę transferową. “

Petit ostatecznie dołączył do Chelsea latem 2001 roku . Operacja wyniosła 11 milionów, a Francuz zakończył karierę jako piłkarz, broniąc barw bluesa trzy sezony później.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.