Ronald Koeman pojawił się dzisiejszego dnia na konferencji prasowej w przeddzień finałowego spotkania Pucharu Króla. Poniżej prezentujemy jej zapis.

“Obie drużyny musiały się znacząco natrudzić, aby dotrzeć do finału. Doskonale wiemy o tym, że zmierzymy się z konkurencyjnym zespołem. Musimy dobrze grać z piłką przy nodze, ale i bez niej.”

“Jesteśmy zespołem, który zawsze atakuje, wielu piłkarzy przesuwa się do przodu kiedy mamy piłkę. Gra w defensywie jest również bardzo ważna i musimy wiedzieć jak się zachować po stracie piłki. Głód w ataku jest ważny, ale musimy być również rozsądni w obronie.”

“Stałe fragmenty są mocną stroną naszego rywala. Nie możemy popełniać błędów w niebezpiecznych miejscach.”

“Wydaje mi się, że nie muszę dodatkowo motywować piłkarzy. Wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że zagramy w finale, piłkarze są podekscytowani.”

“Messi pokazał swój charakter w tym sezonie. Wiem doskonale o tym, że da z siebie wszystko w finale.”

“Najważniejsze jest to, aby po stracie piłki dobrze zachowywać się w obronie. Musimy poprawić się w porównaniu do ostatniego meczu jakim było El Clasico.”

“Wszyscy piłkarze muszą dać z siebie 100%”

“Pique czuje się bardzo dobrze, trenował z nami i będzie mógł jutro zagrać.”

“Wygranie finałowego spotkaniu jest bardzo ważne, moglibyśmy poprawić swój nastrój po styczniowym finale w Superpucharze.”

“Taktyka jest zawsze taka sama, bez względu na to czy gramy 3 czy 4 obrońcami. Najważniejsze jest kontrolowanie piłki i stwarzanie sobie dogodnych sytuacji.”

Twoja posada jest zagrożona? “To trochę dziwne, że muszę odpowiadać na takie rodzaju pytania… Mieliśmy serię 19 spotkań bez porażki, a kiedy w końcu się pojawiła mam zostać zwolniony?”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.