Zapis konferencji prasowej trenera FC Barcelony, Ronalda Koemana po finałowym spotkaniu Pucharu Króla.

”Zespół od dłuższego czasu gra w systemie z trójką stoperów, w kilku meczach pojawił się jednak powrót do czwórki obrońców. W spotkaniu z Athletikiem uznałem, że właśnie ustawienie trójki będzie najlepszym rozwiązaniem. Mogliśmy bardzo dobrze ataki naszego rywala i wyprowadzać piłkę do wolnego piłkarza. Zespół był bardzo skoncentrowany w tym spotkaniu, nasza gra bardzo zmęczyła naszego przeciwnika.”

”W tym sezonie w zespole doszło do wielu zmian, a Barcelona musi walczyć o tytuły bez względu na okoliczności. Trzeba podkreślić zaangażowanie naszych zawodników w tych rozgrywkach. Kiedy udało nam się już wygrać jedno trofeum teraz skupiamy się na walce w La Liga.”

”Przyszłość? Kolejny raz powtórzę, że podejmowanie takich decyzji nie zależy ode mnie. Mój kontrakt z klubem jest ważny jeszcze przez rok. Wszyscy widzą mają pracę od początku sezonu. W takim klubie jak Barcelona na końcu sezonu zawsze pyta się trenera o to co udało mu się wygrać z zespołem.”

”W przerwie mówiliśmy o tym, że nic nie korygujemy. Trzymamy się swojego planu, a on z biegiem czasu przyniesie rezultat. Po naszej pierwszej bramce rywal chciał odpowiedzieć, ale to właśnie nam wtedy pojawiło się więcej przestrzenii.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.