Piłkarze wypożyczeni z FC Barcelony cieszą się minutami i notują dość dobre statystyki, dobra postawa nie może jednak oznaczać, że będzie im łatwo wrócić do FC Barcelony i walczyć miejsce w kadrze, a co dopiero w wyjściowej jedenastce.

Przypadek Jeana-Claira Todibo jest bez wątpienia najbardziej osobliwy. Po ostatnim sezonie z Schalke 04, w którym grał określoną rolę, Barça otrzymała dla niego ciekawe oferty. Francuz po swoim po swoim pobycie w Niemczech przeniósł się do Benfiki. W Portugalii nie grał praktycznie nic do tego stopnia, że ​​zimą wrócił do Barcelony. Koeman dał mu do zrozumienia, że ​​nie będzie na niego liczyć, a sekretariat techniczny zgodził się na wypożyczenie do Niecei.

Todibo znalazł swoje miejsce w Ligue 1. W 12 meczach rozegrał 1000 minut, a od czasu swojego przybycia przegapił tylko dwa mecze. Odzyskał dobre uczucia i publicznie oświadczył, że nie ma zamiaru wracać do Barcelony. Niecea ma skorzystać z opcji wykupu za 8,5 miliona stałych euro plus siedem zmiennych. Obecna wartość rynkowa obrońcy wynosi 12 milionów.

Alena – Getafe

Widząc, że Koeman nie uwzględnił go w swoich planach, w styczniu Carles Aleñá postanowił spróbować szczęścia z dala od Camp Nou. Jego przeznaczeniem było Getafe, które w ostatnich latach grało na wysokim poziomie, ten sezon jest jednak dla nieco gorszy. Wychowanek FC Barcelony od pierwszej minuty rozegrał sześć kolejnych meczów i rozegrał już 1044 minut.. Dla Getafe strzelił jedną bramkę i dorzucił dwie asysty.

Przyszłość Aleñá jest nieznana. Po dwóch sezonach, w których musiał odejść na wypożyczenie, ponieważ nie otrzymywał satysfakcjonującej ilości minut. Wydaje się, że piłkarz będzie chciał znaleźć nowy klub, gdzie będzie pewny gry, a nie miejsca w meczowej kadrze. Przepełnienie w środku pola drużyny Barçy, która planuje również “ wychować ” niektórych młodych zawodników ze szkółki, a w szczególności Álex Collado powoduje, że jego powrót nie będzie udany mając na uwadze rolę w zespole takich zawodników jak Busquets, Pedri i De Jong. Obecna wartość rynkowa Alenii to 15 milionów.

Emerson, świetną okazją do zarobku?


Emerson rozegrał 16 kolejnych meczów ligowych po 90 minut. W obecnym sezonie ma swoich nogach już: 2551 minut, Jest bardzo regularny i nie wystąpił tylko w czterech spotkaniach: dwa z powodu zawieszenia i dwa kolejne z powodu kontuzji. Strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty.

Kryzys gospodarczy Barcelony, strategiczne podpisanie kontraktu z Sergiño Destem i wszechstronność Sergi Roberto sprawiają, że Emerson jest wielką szansą biznesową. Jego wartość rynkowa wynosi 25 milionów, ale oczekuje się, że kwota ta wzrośnie latem. Należy pamiętać, że Betis posiada 50 procent swoich praw federalnych i ekonomicznych. Tak czy inaczej, z kierownictwa sportowego Barçy nie jest wykluczone, że obrońca przed sezonem będzie trenował pod okiem Koemana, może pozostać, aby wzmocnić konkurencyjność zespołu. Kolejnym bocznym obrońcą na wypożyczeniu jest Wague. Senegalczyk został wypożyczony do PAOKu Saloniki, ale został poważnie kontuzjowany i nie będzie już grał w tym sezonie.

Miranda, niespodzianka sezonu w Sewilli


Na Benito Villamarín występuje drugi boczny obrońca FC Barcelony, a jest nim, Juan Miranda, który jest jedną z rewelacji zespołu z Sewilli. To była jedna z niespodzianek sezonu. Juan strzelił w tym sezonie dwa gole i zanotował jedną asystę, a jego licznik w tym sezonie wynosi: 1439 minut.

Miranda niejednokrotnie deklarował, że jest bardzo szczęśliwy w Betisie i chciałby dalej się rozwijać w tym klubie. Jego obecna wartość rynkowa to siedem milionów euro.

Monchu i Akieme cieszą się w drugiej lidze


Monchu Rodríguez i Sergio Akieme bardzo dobrze prezentują się na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy odpowiednio, w Gironie i Almerii. Czy jednak mają szansę na walkę o powrót do klubu? Z tym może być ciężko!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.