To co dzieje się w ostatnich dniach w piłkarskim świecie jest istnym kabaretem… Oficjalnie ogłoszona SuperLiga z dnia na dzień przynosi nowe scenariusze… Jak się okazuje z każdym dniem coraz to bardziej ją pogrążające.

Właściciele, przedstawiciele, prezesi największych klubów w Europie zdecydowali się pójść na wojnę z UEFA i otworzyć swoje rozgrywki, europejską ligę gigantów nie do końca odcinając się od Ligi Mistrzów, ponieważ nadal braliby pod uwagę grę w tych rozgrywkach.

O SuperLidze głośno zrobiło się już dłuższy czas temu, jednak dopiero teraz postanowiono oficjalnie ją potwierdzić. Wszystko jednak poszło w przeciwnym kierunku. Niektóre kluby zaczęły się od niej odcinać, zaś inne zaraz po oficjalnym porozumieniu opublikowały komunikat informującym o ‘nowym początku w dziejach klubowego futbolu’.

Z nocy z poniedziałku na wtorek Florentino Perez udzielił obszernego wywiadu w którym powiedział:

“Real Madryt, Chelsea, Manchester City, Manchester United i Arsenal Londyn nie zostaną wykluczeni z półfinałów Europejskich pucharów. Nie jest to możliwe. Mogę to zagwarantować w 100%. Prawo nas chroni”

“Superliga nie jest zamkniętym systemem. Każdy będzie mógł awansować po rozegraniu dobrego sezonu w Lidze Mistrzów. Pozostaje miejsce dla pięciu drużyn”

”Młodzi kibice (16-24) nie są zainteresowani piłką, bo jest zbyt dużo meczów niskiej jakości lub są one za długie. Może powinniśmy je skrócić?”

“To nie jest liga dla bogatych. To liga, która ma uratować całą piłkę nożną”

“W Superlidze będzie VAR, lepsi sędziowie i sprawniejsze Finansowe Fair-Play”

“W Lidze Mistrzów można otrzymać 100 milionów euro, a w Superlidze od 400 do 500 milionów. Chcemy, aby te środki trafiły też do innych klubów i pomogły uratować piłkę nożną”

“Nie dojdzie do sytuacji, w której piłkarze nie będą mogli grać dla reprezentacji. UEFA ma monopol, tymczasem jej działania powinny być bardziej przejrzyste. Chcieli wprowadzić nowy format Ligi Mistrzów dopiero w 2024 roku, a wtedy wszyscy bylibyśmy już martwi finansowo”

“Dlaczego zarobki podczas pandemii nie zostały w UEFA zredukowane? Potrzebujemy przejrzystości. Wiemy, ile zarabia LeBron James, to publiczne, więc dlaczego nie możemy poznać zarobków prezydenta UEFY?

“Nie chcemy szefa UEFA, który obraża prezydentów innych wielkich klubów. To niedopuszczalne”:”Liga Mistrzów jest atrakcyjna dopiero od 1/4 finału. Reszta interesuje niewielu”

“Superliga to projekt dla młodych kibiców. Niech zostawią tablet i oglądają piłkę!”

“Przecież my nie zniszczymy lig krajowych, to totalna głupota. Ligi krajowe to fundamenty”

”Kibice Barcelony są niezadowoleni, że to ja jestem prezesem Superligi? Nie ma problemu, mogę nawet jutro ustąpić miejsca Laporcie”

”Oni tłumaczą, że bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni jeszcze biedniejsi, dlatego że mają w tym interes. Będziemy tłumaczyć całemu światu – jest zupełnie odwrotnie. Ta reforma uratuje małe kluby.”

”Nowy format Ligi Mistrzów to samobójstwo ekonomiczne. Do 2024 roku piłka nożna umrze.”

”Real Madryt nie należy do mnie. Wszystko robię w imieniu kibiców. W 2000 roku włożyłem w klub ponad 100 milionów euro z własnej kieszeni, by go uratować.”

Co stało się później, a nawet wcześniej?

  • Andrea Agnelli rezygnuje z funkcji w zarządzie SuperLigi i zastanawia się nad złożeniem rezygnacji ze swojej funkcji w klubie.
  • Byaern, Borussia i PSG odmawiają gry w SuperLidze.
  • Ajax odmawia gry w SuperLidze.
  • Kibice Chelsea i Liverpoolu mówią stanowcze NIE dla SupeLigi.
  • Piłkarze Leeds United protestują (koszulki, X SuperLiga).
  • Chlesea rezygnuje z udziału w SuperLidze.
  • Manchester City odmawia gry w SuperLidze,
  • Joan Laporta mówi wprost ”Decyzja należy do socios”.
  • UEFA zaklepuje nowy format rozgrywek szukając koła ratunkowego, które tak naprawdę niszczy historię i format tego w czym zakochali się kibice.
  • Ed Woodward (Manchester United) podał się do dymisji.

CYRK TRWA!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.