FC Barcelona wydała komunikat na temat Superligi. Zapis prezentujemy poniżej:

„1. Barcelona podziela poglądy największych europejskich klubów, biorąc pod uwagę obecną sytuację społeczno-gospodarczą, że istnieje potrzeba reform strukturalnych w celu zagwarantowania stabilności finansowej światowego futbolu poprzez ulepszenie produktu skierowanego do kibiców.

W związku z tym zarząd Barcelony przyjął w trybie pilnym ofertę udziału, jako członek-założyciel, w Superlidze. Rozgrywki mają na celu poprawę jakości i atrakcyjności produktu oferowanego kibicom piłki nożnej. Klub podążył za zasadą szukania nowych formuł solidarności z całą piłkarską rodziną.

Decyzja została podjęta w przekonaniu, że odrzucenie możliwości udziału w tym projekcie w charakterze jednego z założycieli może okazać się historycznym błędem. Będąc jednym z czołowych klubów sportowych na świecie, naszym zamiarem zawsze jest trzymanie się czołówki. To nieodzowna część tożsamości klubu, jego ducha sportowego, społecznego i instytucjonalnego.

Barcelona jako klub, który jest własnością każdego ze swoich socios, wyraźnie zastrzegł sobie jednak prawo do tego, by ostateczna decyzja podlegała zatwierdzeniu przez ich zgromadzenie.

2. Mając na uwadze reakcję publiczną wywołaną przez ten projekt, Barcelona nie ma wątpliwości, że konieczna jest dogłębna analiza przyczyn, które taką reakcję spowodowały, w razie potrzeby konieczne będzie ponowne rozważenie propozycji, rozwiązując wszystkie zaistniałe wątpliwości. Przeprowadzenie takiej analizy wymaga czasu i opanowania, aby uniknąć podjęcia pochopnych działań.

Twierdzimy, że istotne jest również podkreślenie faktu, iż Trybunał Sprawiedliwości udzielił już ochrony prawnej zgodnie z wnioskiem, potwierdzając w ten sposób prawo do takiej inicjatywy ze strony klubów-założycieli.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.