Ansu Fati zdecydowanie nie tak wyobrażał sobie sezon 2020/21. Młody reprezentant Hiszpanii po bardzo dobrym początku sezonu stracił cały sezon, Mistrzostwa Europy i prawdopodobnie początek sezonu 2021/22.

W obecnym sezonie 18- letni skrzydłowy wystąpił w zaledwie 10 spotkaniach, w których udało mu się strzelić pięć bramek. Jego dokładniejsze statystyki przedstawiają się następująco:

La Liga:

  • 7 spotkań
  • 4 bramki
  • 1 asysta

Liga Mistrzów:

  • 3 spotkania
  • 1 bramka
  • 3 asysty

Kontuzja kolana jakiej nabawił się w listopadzie okazała się bardzo przykra w skutkach. Piłkarz poprzez nieodpowiednie decyzje wracał… ale za każdym większym krokiem do stołu operacyjnego. Ansu w najbliższy czwartek przejdzie już czwarty zabieg swojego kolana. Tym razem operację w Gijon przeprowadzi lekarz reprezentacji Portugali.

Ronald Koeman nie ukrywał swojej frustracji związanej z przedłużającą się kontuzją swojego 18- letniego zawodnika, ponieważ stracił na długi czas kluczowego piłkarza dla, którego tak długa przerwa również może nieść swego rodzaju konsekwencje związane z jego formą.

Początkowo lekarze podejmujący się zabiegu nie brali pod uwagę możliwości usunięcia łąkotki, jednak ostatecznie podczas czwartego zabiegu zostanie ona definitywnie usunięta. Piłkarz po każdym zabiegu jaki przeszedł do tej pory i odpowiednim czasie nie widział rezultatów podczas powrotu… Kolano Fatiego przy większym wysiłku za każdym razem było opuchnięte. Miejmy nadzieję, że czwartkowy zabieg definitywnie zakończy problemy zdrowotne naszego 18- letniego skrzydłowego.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.