Negatywny PCR, kwarantanna, zamknięte granice … Jak będzie się podróżować tego lata? Rozwiązujemy Twoje wątpliwości dotyczące mobilności.

Na pytanie, jak będziemy podróżować tego lata, odpowiedzi są liczne i mają wiele założeń i niuansów. Dlatego, aby trochę ułatwić Ci drogę, rozwiązujemy niektóre wątpliwości.

Kiedy będę mógł podróżować po Hiszpanii?


Jeśli martwisz się, że nie możesz poruszać się po kraju, możesz być spokojny, ponieważ zamknięcie obwodu zniknęło we wszystkich wspólnotach autonomicznych, jednak niektóre miasta lub gminy utrzymują pewne ograniczenia lub są podatne na zmiany w zależności od częstości występowania. Mianowicie:

  • Andaluzja: zwróciła się do sądu o zezwolenie na utrzymanie zamkniętego obszaru gmin, w których wskaźniki zakażeń przekraczają 500 przypadków na 100 000 mieszkańców.
  • Aragonia: utrzymuje zamknięte obszary, które były już zamknięte (Tarazona, Fraga i La Litera). Ponadto może nakazać zamknięcie prowincji, powiatu i gminy bez konieczności zasięgania opinii Sądu Najwyższego Aragonii, ponieważ ma ustawę zatwierdzoną 3 grudnia 2020 r.
  • Baleary: przestrzegaj godziny policyjnej między 23:00 a 06:00. Przylot na wyspy musi być uzasadnione i musi zostać przedstawiony test pokrywania z wynikiem ujemnym. W ciągu 48 godzin musisz przejść kolejny PCR lub poddać się kwarantannie przez 10 dni.
  • Wyspy Kanaryjskie: od 9 kwietnia wspólnota pozostaje otwarta, ale obowiązuje godzina policyjna między 23:00 a 06:00. Mogą do niego wejść tylko turyści z zagranicy lub z innej wspólnoty autonomicznej, którzy zamierzają przebywać w regulowanym obiekcie turystycznym i przedstawią negatywny test na obecność COVID-19 przeprowadzony na 72 godziny przed przyjazdem.
  • Katalonia: obiekty hotelowe mogą być otwarte tylko do 23:00.

Czy poproszą mnie o negatywną ocenę PCR, jeśli podróżuję po kraju samolotem?


Od 9 maja ubiegłego roku kontrola ograniczeń przeszła w ręce wspólnot autonomicznych (uprzednia zgoda sędziów) i większość zdecydowała się znieść zamknięcie obwodów swojego terytorium. Oznacza to, że możesz podróżować prawie po całym terytorium Hiszpanii, ale czy konieczne będzie wykonanie PCR?

Obecnie nie, z wyjątkiem terytoriów wyspiarskich, takich jak Wyspy Kanaryjskie i Baleary, które nadal mają obowiązek przedstawiania negatywnej wyników PCR podróżnym przybywającym z innych hiszpańskich wspólnot autonomicznych.

Kiedy możesz pojechać na plażę?


Od końca stanu alarmowego plaże są również dostępne dla podróżnych. Oczywiście: zawsze zgodnie z protokołem wymaganym przez władze sanitarne. Zachowaj bezpieczną odległość, staraj się mieć czyste ręce i zakładaj maskę, gdy nie opalasz się ani nie kąpiesz w morzu.

Z drugiej strony, wybierając plażę, którą chcesz odwiedzić, zalecamy zapoznanie się z informacjami na oficjalnych stronach internetowych ich gmin, aby dowiedzieć się, jakie przepisy zostały zastosowane w każdej z nich. W każdym razie zwykle dostępne są panele informacyjne dotyczące środków, jakie należy podjąć w każdym przypadku.

Czy mogę podróżować poza Hiszpanię?


Zgadza się, chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że duża część krajów członkowskich Unii Europejskiej wciąż trzyma swoje granice w zamknięciu. Ponieważ sytuacja zmienia się regularnie, najlepszą opcją jest stały dostęp do informacji. Na przykład kraje takie jak Szwecja, Szwajcaria, Egipt czy Turcja to miejsca docelowe, które nie wymagają kwarantanny. Inni nakładają kwarantannę, a wielu innych bezpośrednio nie zezwala na podróż do swoich krajów, z wyjątkiem uzasadnionych powodów.

A poza Europą?


Nie jest to niemożliwe, ale jest nieco bardziej skomplikowane niż poruszanie się po Europie. Niektóre kraje, takie jak Kostaryka, Meksyk czy Republika Dominikany, zezwalają na wjazd hiszpańskim turystom bez testów PCR i bez kwarantanny. Jednak inne miejsca docelowe, takie jak Australia, Chiny, Argentyna czy Stany Zjednoczone, nadal mają zamknięte granice, aby zawsze znać sytuację w każdym kraju, należy skonsultować się z oficjalnymi organizacjami każdego kraju.

Niektóre znane wyszukiwarki lotów udostępniają użytkownikowi interaktywne mapy, aby wiedzieć, w zależności od kraju pochodzenia, jakie są wymagania, jakie należy spełnić, aby podróżować w określone miejsce.

Jeśli wybieram się w podróż, czy muszę powiadomić organizację?


Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zarejestrowanie się w Rejestrze Podróżnych, platformie, za pośrednictwem której można się zawsze znajdować, a w przypadku jakiegokolwiek rodzaju sytuacji awaryjnej natychmiast o tym powiadomić.

I zrobić PCR?


Wiele krajów wymaga negatywnego wyniku PCR dla podróżnych przybywających z naszego kraju (Hiszpania). Należy to zrobić maksymalnie dwa dni przed lotem. W innych przypadkach odbywa się na lotnisku w kraju, do którego się wybierasz lub w określonej klinice wyznaczonej przez miejsce docelowe, aby upewnić się, jakie są warunki dostępu do każdego kraju, przed podróżą sprawdź ich oficjalne organy.

Kiedy wracam z podróży poza Hiszpanię, czy muszę poddawać kwarantannie?


Pasażerowie przybywający do Hiszpanii z Brazylii, Kolumbii i Peru, a także z dziewięciu krajów afrykańskich: Botswany, Związku Komorów, Ghany, Kenii, Mozambiku, Tanzanii, Zambii lub Zimbabwe, muszą zachować 10-dniową kwarantannę po przybyciu do Hiszpanii. BOE wskazuje, że kwarantanna „może zostać zawieszona jedynie siódmego dnia, jeśli dana osoba zostanie poddana testowi diagnostycznemu na czynną infekcję z wynikiem ujemnym”.

Czy muszę wykonać PCR, aby otrzymać zwrot?


Od 23 listopada 2020 r.Pasażerowie, którzy pochodzą z kraju lub obszaru wysokiego ryzyka, muszą przedstawić, aby wjechać do Hiszpanii, zaświadczenie z negatywnym wynikiem PCR przeprowadzonym w ciągu 72 godzin przed ich przybyciem.

Jeśli podróżuję samolotem, czy mogę zabrać bagaż podręczny?


Wiele linii lotniczych ma ograniczony dostęp z bagażem podręcznym i być może będziesz musiał sprawdzić swoje bagaże.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.