FC Barcelona w ostatnim meczu ligowym pokonała na wyjeździe Eibar 0-1 po bramce Antoine Griezmanna.

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim spotkaniem podopiecznych Ronalda Koemana w obecnym sezonie. Zespół podszedł do tego spotkania bez jakiejkolwiek presji, ponieważ już wcześniej zaprzepaścił swoje szanse w walce o Mistrzostwo Hiszpanii.

Ze względu na dzisiejsze braki w kadrze Ronald Koeman postawił od pierwszej minuty na: Neto, Fripo, Moribę czy Triñcao, a już po zmianie stron trener dokonał trzech zmian wpuszczając na plac gry: Braithwaite, Albę i Umtitiego.

W 82 minucie spotkania zwycięską bramkę strzelił Antoine Griezmanna, który w zamieszaniu w polu karnym strzałem z powietrza dał zwycięstwo swojemu zespołowi.

Eibar: Yoel; Correa (min. 76, Pozo), Oliveira (min. 76, Biga), Arbilla, Rafa Soares; Inui, Diop (min. 62, Sergio A), Atienza, Gil (min. 46, León); Enrich (min. 77, Quique), Kike García.

FC Barcelona: Neto; Dest, Araujo, Mingueza (min. 46, Umtiti), Firpo (min. 46, Alba); Busquets, De Jong (min. 74, Pjanić), Ilaix (min. 55, Puig); Trincão (min. 46, Braithwaite), Griezmann, Dembélé.