Ronald Koeman przed rokiem pojawił się w Barcelonie. Holender przejął rozbity zespół po nieudanym zatrudnieniu Setiena oraz zawirowaniach związanych z prowadzeniem klubu przez niekompetentny zarząd z Josepem Maria Bartomeu na czele.

Koeman nie mógł przed rokiem liczyć na transfery. Jedynym zawodnikiem, który dołączył do Barcelony był Sergiño Dest, którego transfer został zrealizowany po sprzedaży Semedo do Wolves.

Szczęściem w nieszczęściu jeśli chodzi o brak funduszy na transfery jest fakt, że Koeman dał szansę gry młodym zawodnikom i wśród nich pojawili się Pedri, Ilaix Moriba, Oscar Miñgueza.

Przez rok wiele się zmieniło, przede wszystkim jeśli chodzi o nasz zarząd i to kto zarządza obecnie naszym klubem.

Barça zrealizowała dotychczas trzy transfery. Do zespołu na zasadzie wolnego transferu dołączyli: Aguero i Garcia oraz Emerson Royal, który za 9 mln trafił do nas z Betisu.

Koeman, który był i zapewne ciągle jest wielkim zwolennikiem pozyskania Wijnalduma i Depaya może czuć już wielki niedosyt, ponieważ pierwszy z nich postanowił przyjąć ostatecznie ofertę PSG.

Nic nie wskazuje na to, aby podobna sytuacja powtórzyła się w przypadku Depaya, którego transfer jeszcze w tym tygodniu powinien zostać “klepnięty”.

Koeman latem będzie chciał pozyskać jeszcze minimum dwóch zawodników nie biorąc pod uwagę wyżej wspomnianego Depaya. Holender bardzo liczy na transfer kreatywnego pomocnika, który pozwoli zyskać Barcelonie wiele świeżości w środku pola.

Barça pracuje również nad transferem środkowego obrońcy, który doda drużynie więcej pewności, ale w szczególności da trenerowi duże pole manewru podczas sezonu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.