Reprezentacja Polski w drugim spotkaniu grupy E’ sprawiła miłą niespodziankę remisując 1:1 z reprezentacją Hiszpanii.

Podopieczni Luisa Enrique dominowali w pierwszej połowie, zdobywając jedną bramkę, której autorem był Alvaro Morata. Polska skutecznie odpierała ataki Hiszpanów, którzy w pierwszej połowie zdecydowanie zadomowili się pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W drugiej połowie obraz spotkania zdecydowanie się zmienił. Hiszpanie oczywiście dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak gra Polaków nie opierała się już tylko na obronie, ale również na groźnych kontratakach.

Polakom udało się doprowadzić do wyrównania w 54 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Jóźwiaka piłkę głową do siatki skierował Robert Lewandowski.

Niespełna pięć minut później Hiszpanie otrzymali rzut karny, którego nie wykorzystał Gerard Moreno.

Hiszpania zremisowała drugie spotkanie i jeśli myśli o awansie będzie musiała pokonać w ostatnim meczu grupy Słowację.

Podobna sytuacja czeka reprezentację Polski, która po wpadce że Słowacją musi w środę pokonać Szwecję.

Zawodnikiem meczu został wybrany Jordi Alba.