Wszystko wskazuje na to, że poprzedni sezon był ostatnim czasem jaki Martin Braithwaite spędził w Barcelonie. FC Barcelona po zakontraktowaniu Memphisa Depaya i Sergio Aguero będzie chciała latem pożegnać się ze swoją dotychczasową ”dziewiątką”.

30- latek został piłkarzem katalońskiego klubu 20 lutego 2020 roku, Barca zapłaciła za niego 18 mln euro. Ze względu na liczne kontuzje klub otrzymał pozwolenie na dokonanie transferu poza okienkiem transferowym.

W sezonie 2020/21 Braithwaite wystąpił w 29 La Liga spotkaniach (1.160 minut). Na swoim koncie zgromadził dwie bramki i dwie asysty. W Lidze Mistrzów udało mu się zdobyć trzy bramki w sześciu występach (231 minut), dorzucił również dwie asysty. Duńczyk miał okazję pojawiać się na murawie również w rozgrywkach Copa del Rey, w pięciu występach (215 minut) zdobył dwie bramki.

Martinem interesują się na obecną chwilę cztery klubu z Premier League, a są nimi: West Ham, Brighton, Burnley i Norwich. Do Barcelony miała wpłynąć również korzystna oferta z Rosji. Obecna wartość Duńczyka wg. serwisu Transfermarkt wynosi 9 mln euro.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.