FC Barcelona pokonała w dzisiejszym meczu sparingowym VfB Stuttgart 0:3. Bramki dla Blaugrany zdobyli: Memphis Depay, Demir Yusuf i Riqui Puig.

Autorem pierwszej bramki byl Depay, który po zagraniu Frenkiego de Jonga podrzucił sobie piłkę nad obrońcą i pokonał bramkarza gospodarzy.

Niewiele później bliski strzelenia bramki był Griezmann, jednak jego strzał nie był na tyle skuteczny, aby mógł dać Barcelonie kolejną bramkę.

Griezmann miał jednak swój udział przy drugiej bramce kiedy dograł idealną piłkę Demirowi.

Barça zdecydowanie kontrolowała przebieg spotkania w pierwszej połowie nie pozwalając sobie na jakiekolwiek groźne ataki rywali.

Po zmianie stron ujrzeliśmy jeszcze jedna bramkę, której autorem był Riqui Puig. Nasz młody pomocnik przed strzeleniem bramki dwukrotnie próbował pokonać bramkarza gospodarzy, jednak dopiero za trzecim razem dopiął swego.

Trener po pięćdziesięciu minutach zaczynał wprowadzać pierwsze zmiany wprowadzając na murawę: Araujo, Albę, Busquetsa, Puiga, Manaja, Pjanicia i Mortimera.

Araujo pojawił się na murawie w 50′ minucie, ponieważ z kontuzją plac gry opuścił Clement Lenglet.

Koeman może być zadowolony z wyniku, ale i postawy wielu zawodników. Sztab szkoleniowy będzie miał co analizować, ponieważ piłkarze którzy otrzymali swoje szanse bardzo się zaprezentowali.

FC Barcelona: Neto, Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Dest, Nico, De Jong, Gavi, Demir, Memphis i Griezmann.

Zagrali także: Araujo, Riqui Puig, Busquets, Jordi Alba, Rey Manaj, Nils Mortimer i Pjanic.

Bramki: 0-1, Memphis (20′). 0-2, Demir (35′). 0-3, Riqui Puig (73′).