FC Barcelona w najbliższą środę o godzinie 19:00 zmierzy się na Red Bull Arena z zespołem Red Bull Salzburg. Dla podopiecznych Ronalda Koemana będzie to przedostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek La Liga.

Starcie z zespołem z Austrii będzie bardzo korzystną lekcją przed rozpoczęciem nowego sezonu ze względu na fakt, iż zespół z Salzburga rozpoczął już rozgrywki ligowe, a Barcelona ciągle przechodzi okres przygotowawczy.

Die Bullen przed tygodniem pokonali w meczu sparingowym Atletico Madryt 1:0, a w ostatni weekend rozbili przed własną publicznością w rozgrywkach ligowych Ried, aż 7:1.

Zespół z Salzburga zdobył w poprzednim sezonie Mistrzostwo Austrii, ich seria triumfów w ligowych rozgrywkach trwa nieprzerwalnie od 2014 roku. Podopieczni Matthiasa Jaissle w sezonie 2021/22 zagrają w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Warto wspomnieć, że w zespole naszego najbliższego rywala występuje Kamil Piątkowski, któy przeniósł się do Salzburga z Rakowa Częstochowa.

Ronald Koeman podobnie jak we wcześniejszych sparingach pownien dać szansę gry większości zawodnikom. 8 sierpnia Barcelona rozegra ostatnie spotkanie z Juventusem o Puchar Gampera.

FC Red Bull Salzburg – austriacki klub piłkarski z siedzibą w Salzburgu, który 6 kwietnia 2005 – po przejęciu 100% akcji klubu Austria Salzburg przez koncern Red Bull – stał się kontynuatorem jego tradycji i historii (nieprzerwanej od 13 września 1933). Obecnie występuje w austriackiej Bundeslidze.

Po przejęciu klubu przez koncern Red Bull, klub zmienił nazwę, zarząd, a także pracowników. Zadeklarowano wówczas, że „to jest nowy klub bez historii”, pomimo iż w odróżnieniu od innych nowo utworzonych klubów, Red Bull Salzburg nie zaczął rozgrywek w najniższej klasie rozgrywkowej, lecz wszedł w miejsce SV Austrii do Bundesligi.

W klubie pozbyto się także fioletowego koloru, który cechował poprzednio klub z Salzburga. Zmieniono także klubowe logo, w którym widnieje logo Red Bulla.

Kolor fioletowy zmieniono na barwy czerwono-białe (także barwy koncernu). Całkowita przemiana odrzucająca przeszłość Austrii Salzburg nie była pierwszym i jedynym w historii sportu i koncernu Red Bull. Podobnie zrobił producent oranżady podczas przejęcia przez Red Bull zespołów Formuły 1, Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso. Jednak podczas wykupienia klubu Major League Soccer, Red Bull New York taka procedura nie była przeprowadzona.

[wikipedia. własne]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.