FC Barcelona porażką 2:1 zakończyła tournee poza granicami Hiszpanii. Bramka na wagę zwycięstwa dla gospodarzy padła w 90′ minucie, a jej autorem został Brenden Aaronson.

Dzisiejszy mecz kontrolny był przed ostatnim sprawdzianem Katalończyków przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. Podopieczni Ronalda Koemana po zakończeniu pierwszej połowy schodzili na przerwę przegrywając 0:1 z zespołem z Austrii. Gospodarze objęli prowadzenie w 43′ minucie, a jej autorem był Sucić.

Po pierwszej połowie Ronald Koeman nie mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników, ponieważ nie wszystko funkcjonowało w w najlepszy możliwy sposób.

Gospodarze w przebiegu całego spotkania wyglądali znacznie lepiej fizycznie, w zespole Blaugrany bardzo aktywni byli dziś młodzi piłkarze: Nico, Gavi i Balde.

W 83′ minucie za sprawą Braithwaite udało się nam doprowadzić do wyrównania. Barcelona nie mogła cieszyć się długo z wyrównania, ponieważ w 90′ minucie Aaronson strzelił bramkę, która dała zwycięstwo Salzburgowi

Red Bull Salzburg wyglądał dziś zdecydowanie lepiej fizycznie od FC Barcelony, Okres przygotowawczy jeszcze przed nami i należy mieć nadzieję, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nami.

Barcelona: Neto; Dest, Araujo (min. 63, Comas), Lenglet. (min. 72, Umtiti), Jordi Alba (min. 63, Balde); De Jong (min. 84, Rey Manaj), Busquets (min. 63, Sergi Roberto), , Nico González (min. 63, Braithwaite), Gavi (min. 72, Puig); Griezmann (min. 72, Demir), Memphis Depay.