FC Barcelona w ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem ligi pokonała na Estadi Johan Cruyff – Juventus Turyn 3:0.

Mecz z Juventusem można nazwać początkiem nowego etapu dla katalońskiego zespołu, ale i klubu. Jak już wiemy umowa z Messim nie zostanie przedłużona.

Barça bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Juventusem ponieważ już w 3 minucie bramkę na 1:0 strzelił Memphis Depay, który wykorzystał podanie Demira.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Katalończyków, bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Martin Braithwaite.

Kibice zgromadzeni na Estadi Johan Cruyff byli świadkami jeszcze jednej bramki, której autorem był Riqui Puig. Wychowanek strzelił bardzo piękną bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo.

FC Barcelona: Neto, Dest (min. 62, Emerson), Piqué, Araujo (min. 62, Umtiti), Alba (min. 71, Balde), Sergio, Roberto (min. 71, Puig), Demir (min. 62, Nico), Memphis, Griezmann (min. 86, Collado) oraz Braithwaite (min. 78, Rey Manaj).