Leo Messi pożegnał się już z Barceloną i w nowym sezonie 2021/22 będzie bronił barw PSG. Ostatnie dni wiele kosztowały kibiców katalońskiego klubu, jednak warto na całe odejście Messiego popatrzeć z innej strony.

Jak się jednak okazuje Neymar w momencie, kiedy jeszcze nie przdłużył kontraktu PSG dość często wypowiedał się na temat swojej przyszłości zaznaczając jednak, że jest pewny tego, że w neidługim czasie znów będzie miał okazję wspólnie grać z Leo Messim.

Wielu dziennikarzy spekulowało o tym, że być może Brazylijczyk ma zamiar wrócić do Barcelony i ponownie dzielić szatnię z Argentyńczykiem.

Po opublikowaniu oficjalnego komunikatu, w którym podano do wiadomości publicznej, że Leo Messi odejdzie z klubu na specjalnie zwołanej konferencji pierw Joan Laporta, a następnie Leo Messi jasno zaznaczali, że obie strony nadal chciały współpracować i zrobiły wszystko, aby tak się stało, ale nie umożliwiła to La Liga… Na tyle dobrze się znali, że postanowili (choć być może poróżniły ich znaczniki nowej umowy) załatwili to w łagodny sposób przed kamerami.

Nieco inne światło na całą sytuację rzuca dzisiejsza wypowiedź ojca piłkarza, Jorge Messiego. Ojciec, który jest zarazem agentem Leo został zapytany przez dziennikarza dlaczego odchodzą z klubu, a on w ostry sposób odparł: ”Musicie zadać to pytanie klubowi.!” W następnym pytaniu potwierdził odejście do PSG.

Nerwowa reakcja ojca daje dużo myślenia z jasnego względu, jeśli nic nie dało się zrobić, nerwowa odpowiedź skierowana w klub jasno pokazuje, że mogło pójść zupełnie o coś innego.

W ostatnich dniach wywiadu udzielił Jaume Roures, założyciel Mediapro w której stwierdził, że:

„Rejestracja Leo Messiego w La Lidze od kilku dni była w uzgodniona”.

„Wiem, że sprawa Messiego była gotowa i pozytywnie rozwiązana przez klub i La Ligę. W ostatnich 48 godzinach porozumienie było gotowe do ogłoszenia, ale coś się wydarzyło” – wyjawił.

Według Jaume, Messi mógł odejść przez pryzmat sportowy: „Cała sytuacja ma więcej wspólnego z planowaniem sportowym niż brakiem porozumienia w kwestii finansowej”.

Być może miał mieszane uczucia i do samego końća nie wiedział jak postąpić i w ostateczności zdecydował się opuścić zespół Ronalda Koemana? Pytań może zadawać sobie milon…

Kiedy Messi publikował zdjęcie ze swoimi nowymi kolegami z PSG z wakacji z Ibizy byliśmy jeszcze w czasie przekonania, że Leo pzoostanie w Barcelonie, nikomu nawet nie przeszłoby przez głowę, że mógł być to już tydzień zapoznawczy z nową ekipą w nowym zespole

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.