Młody Austriak podbił szatnię, trybuny i zdobył zaufanie Koemana: zagrał w pięciu meczach przed rozpoczęciem sezonu i wszystko wskazuje na to, że zagra w meczu z Realem Sociedad.

Yusuf Demir Demir 9 lipca stał się oficjalnie zawodnikiem FC Barcelony. 18- latek mimo bardzo korzystnych ofert pod względem finansowym postanowił ostatecznie zdecydować się na przeprowadzkę do Barcelony.

Demir, jest drugim po Hansi Kranklu Austriakiem w historii Barçy , brał udział w pięciu sparingach, które rozegrała Barça : w czterech był w rzeczywistości zawodnikiem wyjściowego składu. Strzelił gola w meczu ze Stuttgartem i asystował Memphisowi w Pucharze Gampera przeciwko Juventusowi . Klub zapłacił 500.000 tyś euro Rapidowi Wiedeń za roczne wypożyczenie w którym zawarto obowiązkowe wykupienie piłkarza za kwotę 10 mln euro.

Zawodnik w bardzo szybkim czasie zaaklimatyzował się w zespole. Lewonożny piłkarz ostatnie dwa sezony spędził w pierwszym zespole Rapidu Wiedeń co pozwoliło mu na pewno na zyskanie dużo doświadczenia i pewności w seniorskiej piłce. Śmiałość, drybling, technika, odwaga, zdolność do podejmowania decyzji to wszystko ze spokojem pokazywał w presezonie Yusuf. Piłkarz został już zarejestrowany w zespole FC Barcelony i Koeman będzie mógł z niego skorzystać w meczu z Realem Sociedad.

Zawodnik bardzo dobrze odnalazł się również w szatni zespołu. Demir miał również okazję pojawić się na pożegnaniu Leo Messiego, który odszedł do PSG.

[marca/ własne]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.