38 klubów na dzisiejszym zgromadzeniu La Liga zatwierdziło porozumienie z funduszem CVC. FC Barcelona, Real Madryt, Athletic Bilbao i Oviedo były przeciwne zawarciu porozumienia.

Fundusz CVC zainwestuje w 38 klubów ponad 2,1 miliarda euro. FC Barcelona zrezygnowała z około 200 mln euro jakie mogła obecnie otrzymać, w rzeczywistości na przestrzeni lat musiała oddać 250 mln euro.

Chociaż prawdą jest, że umowa pozwoli wstrzyknąć klubom LaLiga 2700 mln euro, co jest bardzo potrzebną deską ratunku, wyklucza je również z udziału teraz lub w przyszłości w innych rozgrywkach, takich jak Super League i łączy je na następne pięćdziesiąt lat .

Ponadto umowa ta zakłada, że ​​Fundusz Inwestycyjny CVC będzie posiadał mniejszościowy pakiet około 10% kapitału spółki „LaLiga Impulse”. Real Madryt i FC Barcelona sprzeciwiają się tej umowie. Do tego stopnia, że ​​zarząd Realu Madryt jednogłośnie zgodził się na przeprowadzenie zarówno cywilnych, jak i karnych działań prawnych przeciwko prezesowi LaLiga, panu Javierowi Tebasowi Medrano.

Do grona sprzeciwiających się Realu Madryt, FC Barcelony, ​​Athletiku i Oviedo, którzy głosowała przeciw, dołącza również RFEF. Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej ogłosiła wczoraj w oświadczeniu swój sprzeciw wobec porozumienia między LaLiga i CVC. Podmiot pod przewodnictwem Luisa Rubialesa argumentuje sprzeciw wobec porozumienia „ze względów prawnych i ekonomicznych, biorąc pod uwagę, że prawa klubów i SAD są mocno opodatkowane przez następne pięćdziesiąt lat w zamian za niewielką kwotę”.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.